21 február 2018 - 13:00

Novomestskí policajti zadržali muža, ktorý nahlásil 19. februára bombu v hoteli na Dukelskej ulici

Foto: Novomestskí policajti zadržali muža, ktorý nahlásil 19. februára bombu v hoteli na Dukelskej ulici
Foto: KR PZ Trenčín

Polícia v Novom Meste nad Váhom zadržala muža, ktorý mal nahlásiť bombu v hoteli.

Minulý štvrtok, 15. februára, a tiež v pondelok 19. februára v Novom Meste nad Váhom nahlásil neznámy páchateľ 2x bombu v budove Okresného úradu. V nočných hodinách v pondelok nahlásili bombu v hoteli na Dukelskej ulici v Novom Meste nad Váhom.

„K poslednému oznámeniu o výskyte bomby došlo v pondelok (19. Februára) krátko po 22.30 hodine. Neznámy mužský hlas na tiesňovú linku 155 operátorke povedal: Chcel by som nahlásiť bombu v hoteli Javorina,“ uvádza Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 

Hneď po oznámení začala polícia konať a z budovy hotela evakuovali desiatky ľudí, vrátane zamestnancov. Vykonali pyrotechnickú prehliadku aj so špeciálne vycvičeným psom na hľadanie výbušnín. Prítomnosť bomby sa však nepotvrdila.

Polícia vystopovala hovor až k telefónu 49-ročnej ženy, ktorá má prechodný pobyt v Dubnici nad Váhom. Krátko pred 23:30 vypátrali aj muža, ktorý z telefónu bombu nahlásil.

29-ročný Jaroslav z Brezovej pod Bradlom sa po zadržaní polícii priznal. Polícia zistila, že konal pod vplyvom alkoholu. Po zadržaní nafúkal 0,81 promile alkoholu.

„Uviedol, že prostredníctvom sociálnej siete sa zoznámil so 49-ročnou ženou. Stretli na v uvedenom hoteli. Mal vypité a požiadal svoju novú známosť, aby mu požičala telefón a následne vyšiel von z izby a z chodby zavolal na tiesňovú linku, že v hoteli je bomba. Svoje konanie odôvodňoval tým že bol opitý a nevie prečo to spravil,“ informovala policajná hovorkyňa.  

Jaroslav čelí obvineniu zo šírenia poplašnej správy. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.0 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Trenčín

Dopravný servis
Trenčianska Teplá
Iné nebezpečenstvo
06:17
Nemšová
Prekážka na ceste
06:14
Obrancov mieru
Dopravná nehoda
06:12
Zamarovce
Policajná hliadka
21:12
Gen. M. R. Štefánika
Policajná hliadka
20:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina