Trenčín otvorí novú pumptrackovú dráhu. Predvedie sa na nej vicemajsterka sveta Kristína Madarásová


Foto: Trenčín otvorí novú pumptrackovú dráhu. Predvedie sa na nej vicemajsterka sveta Kristína Madarásová Foto: Mesto Trenčín

Mesto Trenčín pozýva všetkých športových nadšencov na slávnostné otvorenie prvej sezóny na pumptrackovej dráhe v parku pod Juhom. Uskutoční sa v sobotu 6. apríla od 10:00 do 14:30 hod. V prípade, že nemáte k dispozícii potrebné vybavenie v podobe bicyklov, odrážadiel, chráničov a prilby, môžete si ho požičať priamo na mieste.

Svoje dlhoročné skúsenosti v rámci BMX cyklistiky na novej dráhe predvedie vicemajsterka sveta Kristína Madarásová. Okrem nej sa môžete pozrieť aj na kúsky iných profesionálnych bajkerov a kolobežkárov.

Chýbať nebude ani amatérska súťaž na odrážadlách pre maloletých, ktorej sa môžu zúčastniť deti do 4 rokov. Ďalšie dve skupiny vo veku 5 až 7 rokov a 8 až 10 rokov môžu predviesť svoje zručnosti na bicykloch.

Staršie publikum si môže zasúťažiť v tombole, kde môže vyhrať hodnotné ceny, ako napríklad BMX, bicykel, kolobežku či odrážadlo. Na súťaže sa môžete registrovať elektronicky alebo priamo na mieste podujatia. 


Súčasťou podujatia bude aj oboznámenie sa s pravidlami, ktoré je potrebné dodržiavať na pumptrackovej dráhe. Počas akcie môžete navštíviť servis bicyklov a odrážadiel, ktorý bude grátis. Tí najmenší sa môžu ísť ostrihať k profesionálnym barberom.

V súvislosti s podujatím mesto upozorňuje obyvateľov, že v piatok 5. apríla budú v popoludňajších hodinách uzatvorené parkovacie miesta nad cintorínom. Vstup na ne budú mať povolený len organizátori a VIP hostia. V deň podujatia budú na mieste prebiehať prípravné práce. V dôsledku toho bude mestská polícia odkláňať autá na parkoviská pri predajni LIDL alebo na Saratovskej ulici.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu