Oslava Dňa Zeme v Starej Turej: Príďte sa pozrieť na EnvirofeST a naučte sa, ako žiť udržateľnejšie


Foto: Oslava Dňa Zeme v Starej Turej: Príďte sa pozrieť na EnvirofeST a naučte sa, ako žiť udržateľnejšie Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Unikátny festival environmentálnej kultúry EnvirofeST Stará Turá začína už vo štvrtok 18. apríla. Návštevníkov čaká skutočne pestrý program, ktorý prinesie rôzne workshopy, besedy a prednášky zamerané na ochranu životného prostredia.

Zaujímavé aktivity sú pripravené aj pre deti, môžu navštíviť tvorivé dielne alebo sa naučiť, ako sa vyrábajú domčeky pre hmyz. Vstup na festival je voľný a toto podujatie potrvá do pondelka 22. apríla, kedy sa slávi Deň Zeme.

Okrem toho budú návštevníci mať možnosť zapojiť sa do praktických aktivít, ako je výsadba stromov, spoločné čistenie mesta a nelegálnych skládok či jarný swap rastlín.

Počas festivalu sa vysadí aj kríčková ruža Generál Štefánik, ktorú vypestoval český šľachtiteľ Jan Böhm na znak úcty ku generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Vysadia ju na Deň Zeme a tým sa ukončí program prvého ročníka EnvirofeSTu v Starej Turej.

Foto: Facebook/Envirofest Stará Turá


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu