Policajti namerali vodičovi v Starej Turej rekordných 4,29 promile, za jazdu mu hrozí rok vo väzbe


Foto: Policajti namerali vodičovi v Starej Turej rekordných 4,29 promile, za jazdu mu hrozí rok vo väzbe Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Policajti vo svojom príspevku na sociálnej sieti informovali o rekordnom výsledku dychovej skúšky. Opitého 44-ročného vodiča vozidla Peugeot Expert zastavili včera 14. augusta v ranných hodinách v meste Stará Turá.

Policajti muža podrobili dychovej skúške s neuveriteľným výsledkom. Vodič nafúkal 2,06 mg/l – čo predstavuje 4,29 promile,“ uviedla polícia, ktorá ozrejmila, že vodič bude musieť svoje konanie objasniť súdu. Za jazdu pod vplyvom alkoholu mu totiž hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. 

Príslušníci policajných zborov opakovane apelujú na vodičov, aby pred nasadnutím do auta za žiadnych okolností nepožívali alkohol alebo iné návykové látky. Prevenciou by mali byť aj záznamy z nehôd, ktoré sa denno-denne objavujú v médiách, no napriek tomu opitých vodičov neubúda.

Podobný prípad sa odohral aj vo Veľkých Bieliciach, keď hliadka spozorovala dodávku značky Peugeot s nedostatočne upevneným nákladom. Po skontrolovaní vozidla príslušníci podrobili vodiča dychovej skúške. 

Vodič v dopoludňajších hodinách nafúkal 1,25 mg/l, čo predstavuje 2,60 promile. Opakované dychové skúšky ukázali ešte vyššiu hodnotu a to 1,35 mg/l – 2,81 promile a ďalšia až 1,45 mg/l, čo presiahlo 3 promile (3,02),” spresnila polícia ďalší príklad nezodpovedného konania.

Prečítajte si viac: