Parkovanie na sídlisku Juh by sa malo zlepšiť, mesto Trenčín pokračuje v budovaní parkovacích miest


Foto: Parkovanie na sídlisku Juh by sa malo zlepšiť, mesto Trenčín pokračuje v budovaní parkovacích miest Foto: Mesto Trenčín

Situácia s parkovaním na sídlisku Juh by sa mala zlepšiť. Mesto pokračuje s výstavbou nových parkovacích miest. Rozhodli sa tak na základe nárastu množstva automobilov v tejto lokalite. Nové miesta na parkovanie pribudli už na Kyjevskej, Halalovke a Lavičkovej.

S výstavbou začalo mesto už v októbri 2017. Na Kyjevskej ulici rozšírili cestu a parkovisko čiastočne do zelene, čím sa podarilo vytvoriť priestor pre kolmé státia. Celkovo je tu 27 kolmých miest na parkovanie. Vzniklo tak 9 nových parkovacích miest.

Aj pred budovou kultúrneho strediska sa zmenil systém pôvodného parkovania a aj priestor parkoviska. Vyznačených je tu 59 parkovacích miest. Nové parkovisko s 12 miestami pribudlo pri dome Kyjevská 2505. Celkovo v tejto lokalite je teda vyznačených 114 parkovacích miest.

Pri dome Lavičková č. 2383 a Mateja Bela č. 2503, 2504 vybudovali medzi garážami, domami a trafostanicou až 30 parkovacích miest a ďalších 22 v uličke ku kostolu, a to hneď oproti už existujúcim parkovacím miestam. Zároveň zrekonštruovali cestu za domami a robotníci opravili aj kanalizačné vpuste.

Na Halalovke pri poliklinike pribudlo vlani 13 nových miest na parkovanie, a to 5 pozdĺžnych a 8 kolmých. Tento rok sa tiež dobudovalo viac ako 40 miest pre autá na Halalovke č. 2389 až 2398.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín