Ferrari predstaví nový model GTC 4 Lusso T


Foto: Ferrari predstaví nový model GTC 4 Lusso T
Galéria: 4 fotky
Foto: Ferrari

V Paríži budeme môcť obdivovať okrem takzvaných bežných automobilov aj niekoľko exkluzívnych značiek. Práve do druhej spomínanej kategórie určite patrí ikonická talianska automobilka Ferrari. Model GTC 4 Lusso bol ako facelift resp. nástupca modelu FF, predstavený už na jar, v Ženeve. Len pre úplnosť dodajme, že v histórii značky predstavuje práve tento model významný míľnik. Ide o prvé Ferrari s karosériou typu Shooting Brake. A čo je ešte zaujímavejšie, je to taktiež prvé Ferrari s pohonom všetkých kolies unikátnej koncepcie.

V Paríži ale Maranellská automobilka predstaví novú verziu Ferrari GTC 4 Lusso T. Písmeno T v názve prezrádza podľa očakávaní prítomnosť prepĺňaného motora. K turbomotorom sa po dlhých rokoch teda znova vracia aj táto automobilka. Pôvodné Ferrari GTC 4 Lusso poháňa jeden z najúžasnejších motorov súčasnosti. Je ním bezpochyby atmosferický 12-valec s objemom 6,3 litra a výkonom 660 koní. Táto motorizácia zostáva našťastie aj naďalej v ponuke, tak ako doteraz, portfólio však dopĺňa práve nová verzia T. Tú poháňa „len“ prepĺňaný 8-valec, s objemom 3,9 litra a s výkonom 610 koní. Známy je už z modelu California,

Ďalšou zaujímavosťou je, že táto verzia bude dostupná výhradne len s klasickou koncepciou, teda poháňanou zadnou nápravou. Samotné Ferrari hovorí v tomto prípade o verzii určenej do mestskej premávky, čo je v dobe všadeprítomných ekologických maloobjemových trojvalcov veľmi úsmevné.

Na Slovensku sa oficiálne Ferrari nepredáva, aj napriek tomu je viac ako pravdepodobné, že zopár kusov nového modelu sa objaví časom aj na našich cestách.

Zdroj: Peter Hlačik