Futbalový zápas zanechal v poľských fanúšikoch zlosť, na pumpe v okrese Považská Bystrica zaútočili na Slovákov


Foto: Futbalový zápas zanechal v poľských fanúšikoch zlosť, na pumpe v okrese Považská Bystrica zaútočili na Slovákov Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Pozápasová atmosféra po dueli medzi FC Spartak Trnava a Rakow Czestochowa vyústila do agresívneho správania fanúšikov. Polícia v Trenčianskom kraji situáciu nepodcenila a po rizikovom zápase pokračovala v kontrole fanúšikov aj po odchode z futbalového areálu. 

Policajní príslušníci sa nachádzali v teréne v civile práve v momente, keď na čerpacej stanici v katastrálnom území obce Sverepec došlo k napadnutiu občana Slovenskej republiky poľským fanúšikom. O incidente informovala polícia Trenčianskeho kraja prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti spolu s priloženým videozáznamom.

Na základe doterajších zistení k útoku došlo tak, že skupina poľských fanúšikov sa zhromaždila pri vozidle so slovenským evidenčným číslom. Jeden z nich pristúpil k posuvným dverám vozidla, ktoré násilím otvoril, čím ich poškodil. Následne bezdôvodne fyzicky napadol muža sediaceho vo vozidle,” uviedla polícia.Policajti nachádzajúci sa v blízkosti konfliktu ihneď zakročili a po preukázaní príslušnosti k Policajnému zboru vykonali proti útočníkovi služobný zákrok, obmedzili ho na osobnej slobode a po transporte bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Zvyšní agresori poľskej národnosti z miesta utiekli. 

Vo veci prečinu poškodzovanie cudzej veci v súbehu s prečinom výtržníctva začala polícia v Považskej Bystrici trestné stíhanie, pričom bližšie okolnosti tohto prípadu budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu