04 august 2022 - 09:10
Dominika Kukučková

Polícia upozorňuje občanov Kľačna na medveďa hnedého, ktorý sa skoro ráno potuloval po dvore rodinného domu

Foto: Polícia upozorňuje občanov Kľačna na medveďa hnedého, ktorý sa skoro ráno potuloval po dvore rodinného domu
Foto: Ilustračné/pixabay.com

Dnes 4. augusta v skorých ranných hodinách sa v obci Kľačno na pozemku jedného z rodinných domov pohyboval medveď hnedý. Podľa majiteľa bol tvor sfarbený do hneda s váhou do 200 kilogramov. O pohybe jedinca informovala polícia Trenčianskeho kraja vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

K prípadu, ktorý sa odohral okolo 3.30 hod. ráno, bola privolaná hliadka. Medveď však ešte pred jej príchodom z dvora ušiel. Situáciu ďalej rieši Zásahový tím pre Medveďa hnedého. Napriek tomu polícia vyzýva občanov i návštevníkov obce Kľačno k zvýšenej ostražitosti. „V súvislosti s výskytom medveďa odporúčame sa vyhnúť pohybu v okolitom lese. V prípade potreby okamžite kontaktuje tiesňovú linku 158,” dodala polícia.

Uvedené okolnosti nie sú v poslednom období na území Kľačna ojedinelé. Obec už dlhšie bojuje s medveďom hnedým, ktorý pravidelne ničí majetky a likviduje hospodárske zvieratá. Aj v minulosti bol k nebezpečnej situácii privolaný zásahový tím, ktorý v rámci prevencie jedinca pravidelne monitoroval a snažil sa aj o jeho odchyt.

Pokusy o zajatie zvieraťa boli však zmarené niekoľkými občanmi. „Problémového medveďa pravidelne plašili strieľaním, prejazdmi autami a pokrikovaním, dokonca prenasledovali aj členov zásahového tímu (členov Štátnej ochrany prírody), čím celá akcia dopadla neúspešne,” vysvetlila obec Kľačno v príspevku na sociálnej sieti.


Dopravný servis
Trenčianska Turná
Práca na ceste
10:17
Chocholná-Velčice
Policajná hliadka
10:13
Gen. M. R. Štefánika
Policajná hliadka
10:10
Drietoma
Prekážka na ceste
09:17
Chocholná-Velčice
Policajná hliadka
09:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina