04 apríl 2018 - 15:49
Lucia Kvasňovská

Takmer 100 starostov a primátorov zo stredného Považia hovorilo o problémoch samospráv a spolupráci

Foto: Takmer 100 starostov a primátorov zo stredného Považia hovorilo o problémoch samospráv a spolupráci
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

4. apríla opäť zasadalo Valné zhromaždenie Regionálneho združenia miest a obcí stredného Považia. Takmer 100 starostov a primátorov obcí z okolia Stredného Považia sa stretlo v kultúrnom dome v Trenčianskych Stankovciach spolu s predsedom TSK.

Toto združenie tvorí 172 miest a obcí, ktorých cieľom je predovšetkým prostredníctvom vlastného Regionálneho vzdelávacieho centra zabezpečovať prípravu a organizáciu vzdelávacích aktivít pre členov združenia, ale aj podporu profesijného rastu zamestnancov samotných miest a obcí.

Zhromaždenie otvoril predseda Regionálneho združenia miest a obcí stredného Považia (RZMOSP) Jozef Trstenský a ktorý zároveň privítal všetkých 91 zúčastnených delegátov a hostí.

„Z hľadiska našej práce nás najviac zaujíma školstvo, sociálne témy ale i všetky zákony, ktoré sa priamo dotýkajú miest a obcí. Každoročne začíname toto stretnutie bilancovaním posledných dvanástich mesiacov v miestnych samosprávach,“ povedal Jozef Trstenský, primátor Nového Mesta nad Váhom a podpredseda TSK.

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, Jaroslav Baška, ocenil spoluprácu jednotlivých samospráv a uviedol, že kraj v tejto spolupráci plánuje pokračovať aj naďalej. Podľa neho má spolupráca miest a obcí s vyšším územným celkom za úlohu vytvárať vhodné podmienky pre život všetkým obyvateľom. Nezabudol pripomenúť dotačné schémy a investície do jednotlivých oblastí.

„Trenčiansky samosprávny kraj investuje v tomto roku 5,4 mil. eur na opravy a rekonštrukcie ciest, čo je zatiaľ najvyššia suma akú TSK do ciest II. a III. triedy doposiaľ investoval,“ povedal Jaroslav Baška.

Župan uistil zúčastnených, že úrad samosprávneho kraja bude pokračovať aj v navyšovaní počtu lôžok v nemocniciach, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti aj napriek tomu, že v mnohých iných nemocniciach sa deje presný opak. Kraj chce napomôcť pri zvyšovaní kvality poskytovaných zdravotných služieb. Za posledné štyri roky dosiahla investícia do troch župných nemocníc podľa jeho slov výšku 20 miliónov eur.

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj


Dopravný servis
Drietoma
Policajná hliadka
16:16
Drietoma
Policajná hliadka
14:16
Bratislavská
Policajná hliadka
14:15
Chocholná-Velčice
Prekážka na ceste
14:13
Drietoma
Policajná hliadka
13:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.