Vodič traktora si vymenil miesto so spolujazdcom pred zrakmi policajtov, jedného z nich neskôr udrel päsťou


Foto: Vodič traktora si vymenil miesto so spolujazdcom pred zrakmi policajtov, jedného z nich neskôr udrel päsťou Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Vypočítavý manéver vodiča neunikol očiam policajtov z motorizovanej jednotky. Muž v traktore si počas jazdy v obci pri Trenčíne vymenil miesto so spolujazdcom. Policajní príslušníci po zahliadnutí podozrivej výmeny išli mužov okamžite zastaviť. O prípade informovala polícia Trenčianskeho kraja v príspevku na sociálnej sieti.

Keď po opakovaných znameniach muž konečne vozidlo odstavil, zišiel dole z traktora pôvodný vodič a bezdôvodne päsťou udrel do tváre policajta, ktorý ho zastavoval,“ spresnila polícia, podľa ktorej sa ho ďalšie dve osoby z kabíny pokúšali upokojiť.

Útok agresora bol ukončený po použití chmatov, chvatov, úderov a kopov. Po upokojení situácie polícia odhalila skutočnú príčinu nebezpečného správania. 47-ročný muž viedol traktor bez vodičského oprávnenia.

Zasahujúci príslušníci museli po zákroku absolvovať jednorázové ošetrenie. „Vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície vzniesla obvinenie voči 47-ročnému mužovi z okresu Trenčín z prečinu útoku na verejného činiteľa. Za tento skutok obvinenému v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu