Už tento piatok a sobotu sa na brehu rieky Váh v Trenčíne odohrá príbeh O prievozníkovi Jozefovi


Foto: Už tento piatok a sobotu sa na brehu rieky Váh v Trenčíne odohrá príbeh O prievozníkovi Jozefovi Foto: KIC Trenčín

Už v piatok sa v meste Trenčín odohrá jedinečné predstavenie pod holým nebom, ktoré divákom priblíži príbeh o prievozníkovi Jozefovi. Na brehu Váhu sa počas nočnej show predstavia artisti, akrobati, svetelné i ohňové divadlo a mnoho ďalších.

Počas tohtoročného voľného pokračovania Príbehov z Trenčína, ktoré sa koná už po piaty raz, priblíži podujatie divákom osud hlavného hrdinu príbehu, ktorým je prievozník Jozef Malota.

Začiatok podujatia je 29. a 30. júna večer o 21:30 pri lodenici na brehu Váhu. Vstup na podujatie je voľný.

Praktické informácie pre návštevníkov podujatia

  • Prístup na lodenicu - ideálne pešo. Z Hasičskej ulice sa podchodom dostanete na Mládežnícku ulicu a odtiaľ okolo koliby k starému železničnému mostu, pred ktorým zabočíte doľava.
  • Parkovanie - zaparkovať môžete pri Mestskej plavárni alebo na parkovisku na Mládežníckej ulici (pri Kolibe). Počas podujatí je parkovné na týchto miestach zdarma. K lodenici sa z parkovísk pešo dostanete za približne 3 minúty - smerom k starému železničnému mostu po ľavej strane.
  • Trasa - tento rok bude trasa dlhá približne 750 m. Pri každom zastavení budete môcť sledovať viacero vystúpení. Signálom na presun na ďalšie stanovište bude fanfára.
  • Terén - väčšina trasy vedie po asfaltovom chodníku hrádze. K niektorým stanovištiam bude potrebné zísť z hrádze po trávnatom svahu, nezabudnite tomu prispôsobiť obuv. Ak máte pri vode problémy s komármi, nezabudnite si pribaliť repelent. Pre lepšiu bezpečnosť odporúčame vziať si so sebou baterku, pretože svetlá na hrádzi budú vypnuté.
  • Bezpečnostné pravidlá - keďže návštevníci sa budú pohybovať v prírodnom teréne popri rieke Váh, dôležitá bude opatrnosť a dohľad rodičov nad deťmi. Počas podujatia platí prísny zákaz vstupu do vody. Zároveň bude potrebné rešpektovať a dôsledne dodržiavať zóny ohradené červeno-bielou páskou.

Aktuálne informácie o podujatí môžete sledovať aj na stránke Kultúrno-informačného centra Trenčín na facebooku: www.facebook.com/kic.trencin alebo priamo na facebookovej stránke udalosti: https://www.facebook.com/events/637729199893088/.Miesto: pri lodenici na brehu Váhu
Dátum: 29.06.2018 - 21:30    30.06.2018 - 23:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KIC Trenčín