Trenčiansky kraj sa uchádza o dotáciu 650 000 eur, plánujú rekonštrukciu 6 školských telocviční


Foto: Trenčiansky kraj sa uchádza o dotáciu 650 000 eur, plánujú rekonštrukciu 6 školských telocviční Foto: ilustračná: Trenčiansky samosprávny kraj - Radovan Stoklasa

Šesť telocviční stredných škôl v Trenčianskom samosprávnom kraji sa možno dočká rekonštrukcie. Župa sa uchádza o 650-tisícový finančný príspevok v rámci výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré pánuje využiť práve na tento účel.

650 000 eur by mohlo zabezpečiť modernizáciu, skultúrnenie a predovšetkým skvalitnenie telocviční. V prípade úspešnosti bude župa spolu-financovať opravy sumou viac ako 160 000 eur. Vrámci výzvy nemohli požiadať o niektoré ďalšie práce, ako napr. výmena okien a dverí, preto TTSK zaplatí aj túto položku.

Ministerstvo bude o pridelení financií vrámci výzvy rozhodovať pravdepodobne v júli 2018.

Financie poputujú do Púchova, Považskej Bystrice, Nového Mesta nad Váhom, Dubnice nad Váhom, Starej Turej a Prievidze.

„Z vynovených telocviční by sa vďaka financiám z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR mohli tešiť žiaci Gymnázia v Púchove, Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici a Novom Meste nad Váhom či žiaci Strednej odbornej školy v Dubnici nad Váhom, Starej Turej a Prievidzi,“ uviedla vedúca Odboru regionálneho rozvoja Martina Lamačková.


V školskej telocvični v Púchove by vďaka príspevku zrekonštruovali sociálne zariadenia. Rekonštrukcia telocvične pomôže zlepšiť podmienky, ale aj znížiť výdaje na energie. Podobne je to aj s telosvičňou v SPŠ v Považskej Bystrici. Tá navyše potrebuje rekonštrukciu strechy.

Strechu a sociálne zariadenia plánujú opraviť aj v SPŠ v Novom Meste nad Váhom. V telocvični SOŠ v Dubnici nad Váhom vymenia palubovku. Podlaha, drevené obklady a steny chce kra jopraviť aj v telocvični pri SOŠ v Prievidzi.

 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj