Zlato v Celoslovenskej súťaži stredných škôl vo výcviku psov vybojovala žiačka zo SOŠ Pruské


Foto: Zlato v Celoslovenskej súťaži stredných škôl vo výcviku psov vybojovala žiačka zo SOŠ Pruské Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

SOŠ Pruské sa teší z ďalšieho úspechu svojej študentky. Z Celoslovenskej súťaže stredných škôl vo výcviku psov si zlato odniesla práve žiačka tejto školy - Paulína Hala Magdadiová.

Celoslovenská súťaž stredných škôl vo výcviku psov sa konala pod vedením Strednej odbornej školy veterinárnej v Nitre. Predstavili sa tu žiaci z 5 stredných škôl na Slovensku. Okrem školy v Pruskom a hostiteľskej školy SOŠ Nitra bojovali v súťaži žiaci zo SOŠ Ivanka pri Dunaji, SOŠ Trnava a SOŠ Žilina. Kvalitné výkony vyzdvihla aj delegovaná národná rozhodkyňa zo Zväzu športovej kynológie SR Alžbeta Hinerová. 

Odbor agropodnikanie-kynológia na SOŠ Pruské reprezentovali v súťaži žiaci Veronika Feriancová, Jakub Ďurech a Paulína Hala Magdadiová pod pedagogickým vedením Jána Zajaca.


„Veronika Feriancová a Jakub Ďurech získali dostatočný počet bodov na to, aby na podujatí s oficiálnym zápisom do výkonnostnej knižky skúšku úspešne zložili,“ uviedla pre Trenčiansky kraj Mária Šumajová, Stredná odborná škola Pruské.

Paulína Hala Magdadiová s Alphou, sučkou belgického ovčiaka - malinoisa, v súťaži svojimi schopnosťami prekonali žiakov z ostatných škôl a vybojovali najcennejší kov - zlato.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj