Do verejného hlasovania Participatívneho rozpočtu TSK postúpilo 6 projektov z okr. Považská Bystrica


Foto: Do verejného hlasovania Participatívneho rozpočtu TSK postúpilo 6 projektov z okr. Považská Bystrica Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Do ďalšieho výberu, a teda verejného hlasovania vrámci Participatívneho-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja postúpilo viacero projektov. Až 6 z nich pochádza z okresu Považská Bystrica. Podporiť ich môžete aj vy.

Celkové výdavky rojektov presahujú sumu 14 700 eur a majú v nich zastúpenie voľnočasové aktivity, šport aj kultúra. Z PKR chcú čerpať finančné prostriedky v hodnote takmer 12 000 eur.

- Mesto Považská Bystrica - projekt Rozšírenie zbierky regionálnych folklórnych krojov FS Považan - oblasť kultúra
- Mesto Považská Bystrica - projekt Športová výbava pre futbalistov MŠK Považská Bystrica - oblasť šport
- Mesto Považská Bystrica - projekt Aktívny senior - šťastný senior- oblasť voľnočasové aktivity
- Mesto Považská Bystrica - projekt Hravo v parku - oblasť voľnočasové aktivity
- PX Centrum Považská Bystrica - projekt Oprava pódia v kine Mier - oblasť kultúra
- Občianske združenie Ľudia pre hádzanú - projekt Úpolová a gymnastická príprava pre deti a dorast hádzanárskeho klubu MŠK Považská Bystrica - oblasť šport

Najviac projektov z tohto okresu predložilo práve mesto Považská Bystrica, a to až 4.

Už v prvom ročníku tohto rozpočtu sa mestu podarilo získať financie na doplnenie zbierky krojov folklórneho súboru Považan. V minulom roku doplnili mužské kroje zo Záriečia a v tom roku plánujú oživiť garderóbu Praznovskými krojmi. Za 16 kusov krojov v univerzálnej veľkosti, ktoré nájdu využitie aj v celovečernom programe pri príležitosti 65. výročia FS Považan, mesto žiada z verejných financií podporu vo výške 2192 eur.

Ďalší projekt mesta má názov Aktívny senior - šťastný senior. V minulom roku podporili aktívne starnutie seniorov nákupom športového vybavenia do telocvične a tento rok plánujú nakúpiť 2 notebooks tlačiarňou v hodnote 1 45 eur.

1 800 eur z PKR plánuje mesto použiť na projekt Hravo v parku, v rámci ktorého chcú vo verejnom parku umiestniť šachové stoly s taburetkami na spestrenie voľného času.


Športová výbava pre futbalistov MŠK Považská Bystrica je ďalší projekt mesta, ktorý plánuje využiť z PKR 2 136 eur na nové pomôcky a športové vybavenie, ktoré by malo slúžiť na skvalitnenie výučbového procesu mládeže do 10 rokov, no k dispozícii bude aj ostatným členom klubu.

Príspevková organizácia mesta Považská Bystrica - PX Centrum má v pláne opraviť pódium v budove kina Mier s pomocou finančného príspevku z PKR v hodnote 2 200 eur.

S posledným projektom v rámci verejného zvažovania v okrese Považská Bystrica sa predstavilo občianske združenie Ľudia pre hádzanú. Projekt s názvom Úpolová a gymnastická príprava pre deti a dorast hádzanárskeho klubu MŠK Považská Bystrica zabojuje o priazeň verejnosti a získanie financií na individuálnu prácu s mládežou v hádzanárskom športe. A to nielen na výchovu hádzanárskych talentov, ale aj na ich pohybovú prípravu.

Aj vy môžete hlasovať za projekt, ktorý vás oslovil najviac a ktorý chcete podporiť. Verejné hlasovanie sa v oku 2018 uskutoční od 1. mája do 15. mája na stránke kraja.

„Na každý z 9 okresov Trenčianskeho kraja je v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu rovnako vyčlenených 11 tisíc eur. V tých okresoch, kde je predložených viac projektov presahujúcich túto sumu, zohráva dôležitú úlohu hlasovanie verejnosti. Tá svojím hlasom rozhodne, ktoré z predložených projektov financie zo župného rozpočtu dostanú,“ vysvetlila Miroslava Mazánová.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj