33-ročný Juraj napadol svoju bývalú družku, polícia u neho našla nelegálne zbrane a drogy


Foto: 33-ročný Juraj napadol svoju bývalú družku, polícia u neho našla nelegálne zbrane a drogy
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Polícia zasahovala v bytových domoch na Myjave. Hliadku privolali pozorní susedia napadnutej ženy.

„Zo zločinu obmedzovania osobnej slobody, prečinu porušovanie domovej slobody a prečinu nebezpečné vyhrážanie novomestský policajný vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Juraja z Myjavy,“ uvádza Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Obvinený Juraj mal 17. krátko po 20:00 prísť k jednému z bytových domov na Myjave, kde žila jeho bývalá družka. Vyhrážal sa jej, že ak neotvorí a nezíde dolu, tak dvere vypáči. Keď ho odmietla poslúchnuť, vyhrážal sa ublížením jej bratovi. Keďže sa muž aj minulosti dopustil útokov voči nej, bála sa o seba i svojho brata. Následne ju muž cez pootvorené dvere pretlačil dnu a fyzicky ju mal napadnúť priamo vo vchode bytového domu.

Podľa doterajších informácií ženu škrtil, hodil na zem, kopal ju do brucha, udieral do hlavy a vláčil ju po vestibule. Pri tom rozbil niekoľko kvetináčov a vyhrážal sa jej zabitím.

Muž ženu vtlačil až do bytu, v ktorom bývala. Hoci sa snažila celý čas brániť, voči agresorovi nemala šancu. V ďalších útokoch mužovi zabránili až Myjavskí policajti, ktorí prišli preveriť oznámenie susedov. 

„Napadnutá žena utrpela zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Poškodená následne na útočníka podala na Obvodnom oddelení v Myjave trestné oznámenie. Policajti následne okamžite začali konať. Muža v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a taktiež voči agresívnemu mužovi v zmysle zákona použili donucovacie prostriedky, aby ho spacifikovali, keď napádal svoju bývalú družku,“ informovala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ muža obvinil a spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca návrh na uväznenie schválil. Za tento skutok môže byť odsúdený na trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.


Obvinený 33-ročný muž je však podozrivý so spáchania ďalších trestných činov.

[photo]331[photo]

„Policajti na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom vykonali v mieste jeho trvalého bydliska domovú prehliadku. Pri nej našli a zaistili rôzne zbrane a strelivo, na ktorých nadobudnutie sa vyžaduje, aby bol držiteľom zbrojného preukazu. Taktiež novomestskí policajti našli zelenú sušinu. Je podozrenie že sa jedná o marihuanu,“ dodáva hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Mužovi tak pribudli obvinenia z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzov, ich držanie a obchodovanie s nimi a tiež nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.  

Polícia čaká na výsledky expertízneho skúmania dôkazov zaistených u obvineného. V prípade dokázanie viny hrozí Jurajovi rozšírenie obvinení, za ktoré mu hrozí väzenie na 3 až 10 rokov. Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín