Leteckí záchranári zasahovali v nedeľu pri nehode na diaľnici a pri zranenom cyklistovi


Foto: Leteckí záchranári zasahovali v nedeľu pri nehode na diaľnici a pri zranenom cyklistovi Foto: ilustračné

Auto na streche na diaľnici D1

K dopravnej nehode, ktorá sa stala v nedeľu popoludní, bola privolaná posádka leteckých záchranárov z Trenčína. Na diaľnici D1 na úseku medzi Trenčínom v smere do Bratislavy, narazila dodávka do zvodidiel a prevrátila sa na strechu. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 31-ročný poľský vodič, ktorého sa už hasičom podarilo z auta vyslobodiť. 

Pilot vrtuľníka pristál na trávnatej ploche v blízkosti miesta nehody, ktorú vopred zabezpečila polícia.

Pacient bol pri vedomí, utrpel však vážne poranenia viacerých častí tela, najmä v oblasti hrudníka a brucha. Po ošetrení lekárom leteckých záchranárov a preložení na palubu vrtuľníka bol pacient s polytraumou letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Trnave.


Cyklista narazil do stromu v okolí vrchu Bezovec

Na pomoc 29-ročnému cyklistovi, ktorý na lesnej ceste v okolí vrchu Bezovec (okres Nové Mesto nad Váhom) narazil do stromu museli letieť leteckí záchranári z Nitry.

Muž bol pri vedomí, utrpel však poranenie tváre, hrudníka a zlomeniny viacerých častí tela. Záchranársky vrtuľník pristál na lúke v blízkosti miesta udalosti.

Lekárka leteckých záchranárov mu na mieste poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie. Následne ho v spolupráci s pozemnými záchranármi preniesli k vrtuľníku a v stabilizovanom stave ho leteckí záchranári transportovali do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.