Študenti z Handlovej sa zúčastnili na medzinárodnom projekte so zameraním na fotografiu v Belgicku


Foto: Študenti z Handlovej sa zúčastnili na medzinárodnom projekte so zameraním na fotografiu v Belgicku Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Projekt „Svet pred objektívom fotoaparátu - fantastický, emotívny, nádherný“ dal šancu študentom a pedagógom zo Strednej odbornej školy v Handlovej, aby sa zúčastnili prvého stretnutia grafikov z piatich krajín Európy. Toto stretnutie sa konalo v meste Gent v Belgicku a my sme tak na ňom mali zastúpenie z Trenčianskeho kraja. 

Témou tohoto dvojročného projektu je fotografia ako jedinečné multikomunikačné médium, ktoré dokáže zachytávať dianie okolo nás a rozprávať príbeh v danom okamihu prostredníctvom obrazov. 

Fotografia však nie je len obrázok, ktorý si môžeme pozrieť. Svoje vedomosti o komplikovanom procese tvorby, kompozície a celého tvorivého postupu po technickej aj metodickej stránke si mohli aj študenti z Handlovej overiť  počas praktických cvičení. O svojom remesle sa dozvedeli nové informácie aj vďaka oceneným fotografom, špecialistom a odborníkom z profesionálnych štúdií. 


Prvé stretnutie prinieslo netradičný a veľmi efektívny spôsob učenia a komunikácie v anglickom jazyku. Spolupráca v zmiešaných tímoch sa osvedčila. 

„Päťčlenné pracovné skupiny boli zložené zo študentov stredných a vysokých škôl z krajín Belgicko, Holandsko, Estónsko, Lotyšsko a Slovensko. Študenti dostali jedinečnú príležitosť naučiť sa niečo nové vo svojom odbore a ihneď to aj vyskúšať pri tvorbe vlastných fotografií. Svoju prácu formou výstavy prezentovali pred porotou a obhajovali svoje videnie sveta prostredníctvom fotografického objektívu,“ uvádza Trenčiansky samosprávny kraj.

Inšpiráciu mohli študenti načerpať aj z tvorby medzinárodne oceneného a uznávaného fotografa Maxa Pinckersa a ďalších odborníkov v oblasti fotografie a grafického dizajnu. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj