Búrajú, či stavajú? Na ikonickú budovu internátu Strednej zdravotníckej školy spomínajú Trenčianky


Foto: Búrajú, či stavajú? Na ikonickú budovu internátu Strednej zdravotníckej školy spomínajú Trenčianky
Galéria: 2 fotky
Foto: https://www.facebook.com/share/p/3r6E1PCsfJ5HYXv1/?mibextid=K35XfP

Ikonická budova na Piaristickej ulici v Trenčíne mení svoju podobu. Na sociálnych siatiach sa rozvírila diskusia, ktorá vyvoláva spomienky nejednej Trenčianky „Bývala som tam 4 roky, v každej izbe boli poschodové postele a bolo nás v jednej izbe šesť až dvanásť,“ spomína Lenka na 80-te roky, kedy tam bývala. 

Zdena zase chodila na internát navštevovať svoju sesternicu, ktorá študovala na Zdravotníckej strednej škole v Trenčíne. Mnohí Trenčania sa v komentároch rozľútostili, ale aj pobavili, pretože ich viažu s bývalým internátom krásne spomienky. „Môj muž tam snehovou guľou rozbil okno, potom ho musel dať zaskliť a tak má doma zdravoťáčku,“ zaspomínala si Sylvia.

Galéria: 2 fotky

Niekoľko rokov po zatvorení internátu prešla budova rozsiahlym požiarom a dostala sa dokonca do predaja. „Niekto kúpil za symbolickú cenu lukratívny pozemok, mohol tam byť napríklad domov pre seniorov ,“ rozhorčila sa pani Alena, no ako vyšlo najavo, nebola ďaleko od pravdy.


Na pravú mieru dala veci Gabriela, ktorá vysvetlila, že budova je stále vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja a prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, pretože budovu zasiahol v minulosti rozsiahli požiar. „Patrí to stále župe, bude tam centrum denných aktivít CSS Adamovské Kochanovce, realizuje sa to v rámci jeho deinštitucionalizácie a aj novostavba vedľa patrí k tomuto projektu.“Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu