Trenčanom ožili spomienky na obľúbenú bagetériu. Chodili ste tam aj vy?


Foto: Trenčanom ožili spomienky na obľúbenú bagetériu. Chodili ste tam aj vy? Foto: Facebook/Laurika Bydžovská, Pixabay

Včerajší príspevok na sociálnej sieti oživil spomienky viacerým Trenčanom. A to práve tie, spojené s bagetériou, ktorá dlhé roky fungovala priamo v centre Trenčína v blízkosti terajšieho Penziónu Exlusive. „Vráťte nám do Trenčína späť tú dobrú bagetériu, čo tu bola…“ píše autorka.

Podľa komentárov ju prevádzkoval manželský pár, no už viac ako pätnásť rokov nefunguje.  „Ono to bude už vážne aj viac ako 15 rokov, čo si pamätám, že tam bola. Najskôr bola napravo pri tých schodíkoch v kúte a vedľa nej bol vchod dole do PC herne a potom ju presťahovali do budovy oproti,“ spomína Lukáš.

Veľa z komentujúcich do bagetérie zavítalo práve cestou do alebo z počítačovej herne v blízkosti. Niektorí mali ale cieľ cesty iný. „Vždy v sobotu, keď som chodieval ráno na tréning do Gastra na biliard, tak som si tam kupoval bagetu na raňajky. Lepšiu už som nikde nejedol,“ píše František. 

Na bagetách si vedeli zamaškrtiť celé rodiny. „Najlepšie bagety, s dcérami sme si na nich pochutnali nejedenkrát.“ „Tiež sme tam chodievali s mamou, naposledy som tam bola asi keď som mala 7-8, ale už je to dosť dlhá doba,“ spomína autorka príspevku.

Trenčania si podnik väčšinou pamätajú práve z detských čias. „Bola výborná, chodili sme ako decká,“ píše Veronika. „Najlepšia bageta. Ako decko si ju pamätám.“Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu