FOTO: V Brezovej pod Bradlom prebieha slávnostná prísaha budúcich vojakov. Zúčastnil sa jej aj Robert Kaliňák


FOTO: V Brezovej pod Bradlom prebieha slávnostná prísaha budúcich vojakov. Zúčastnil sa jej aj Robert Kaliňák
Galéria: 14 fotiek
Foto: Paulína Paprčková

Pred týždňom sme si pripomenuli 105. výročie úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika. Súčasťou spomienkovej udalosti na jeho počesť je aj slávnostná prísaha budúcich vojakov, ktorá prebieha počas dnešného dňa v Brezovej pod Bradlom. Informovali o tom na sociálnom médiu Facebook Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

Program začal ráno o 8:45 hod. ekumenickou bohoslužbou, ktorá sa uskutočnila v miestnom evanjelickom kostole. Po nej nasledoval peší sprievod k Mohyle Milana Rastislava Štefánika za kvetinovým vozom s koňmi, ktorý pripomínal výročie poslednej rozlúčky s generálom.

Na Bradlo zavítalo aj niekoľko slovenských ústavných činiteľov, ako napríklad minister obrany Robert Kaliňák. K ďalším zúčastneným patria generál Daniel Zmeko či miestny historik Matúš Valihora, ktorý za mesto Brezová pod Bradlom predniesol slávnostnú reč.

Počas ceremoniálu v podobe kladenia vencov na Mohyle si návštevníci podujatia mohli pozrieť prelet leteckej techniky, po ktorom nasledovali príhovory hlavných účastníkov. Následne cirkevní predstavitelia posvätili pamätník.

Záver programu sa nesie v duchu slávnostnej vojenskej prísahy, ktorú prednášajú čakatelia základného vojenského výcviku.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu