Petíciu za zastavovanie IC vlakov v Trenčíne podpísalo 4 043 ľudí


Foto: Petíciu za zastavovanie IC vlakov v Trenčíne podpísalo 4 043 ľudí Foto: ilustračné / mmcite.com

Podpisy pod petíciu za zastavovanie InterCity (IC) vlakov v Železničnej stanici v Trenčíne podpísalo od 14.10.2016 - 11.11.2016 na 317 hárkoch spolu 4 043 občanov z Trenčína i okolitých miest a obcí. Mesto Trenčín ďakuje všetkým za podporu petície i za spoluprácu. Petičné hárky spolu so sprievodným listom osobne doručil na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR primátor Richard Rybníček v pondelok 21. novembra 2016.

Mesto Trenčín žiada, aby bola zohľadnená vôľa občanov podporená petíciou a aby bolo obyvateľom krajského mesta Trenčín, jeho širšieho okolia a vôbec každému umožnené využívať Železničnú stanicu v Trenčíne pre cestovanie IC vlakmi.

Petíciu inicioval primátor Richard Rybníček na základe informácie, že hoci od 11. decembra 2016 obnoví Železničná spoločnosť Slovensko prevádzku IC vlakov, s ich zastávkou v Trenčíne nepočítajú.

„Ak to vnímame ako službu verejnosti, tak som presvedčený o tom, že takýto vlak má zastavovať v krajskom meste, kde sa momentálne buduje železnica za 240 miliónov eur. Sme presne na hranici medzi Bratislavou a Žilinou, tie vzdialenosti dostatočne veľké na to, aby tu IC vlak na chvíľu zastavil,“ uviedol Rybníček.  

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: trencin.sk