V Parku M. R. Štefánika sa už začali prípravy na jeho revitalizáciu, na ktorú získalo mesto dotáciu


Foto: V Parku M. R. Štefánika sa už začali prípravy na jeho revitalizáciu, na ktorú získalo mesto dotáciu Foto: Mesto Trenčín

V Parku M. R. štefánika sa začalo s prípravou na jeho revitalizáciu. Už v pondelok, 19. februára, začali pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov s orezom krov a zrezom malých stromov v Parku M. R. Štefánika.

Mesto uspelo vo výzve Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020 s projektom Zelené pľúca mesta - Revitalizácia Parku M. R. Štefánika, Trenčín. Z maximálne možného počtu bodov získal tento projekt maximum. Pre Trenčín to znamená zisk nenávratného finančného príspevku vo výške 398 853, 99 eur,“ informuje mesto Trenčín.

Včera mali pracovníci pokračovať s orezom krovo a odstraňovaním menších stromov, ktoré nezasahovali do chodníkov.

Od dnes, 21. februára, pravdepodobne do piatka, 23. februára, sú v pláne ostatné výruby, pri ktorých budú platiť určité obmedzenia pre chodcov. Informovať o nich budú tabule umiestnené v priestore, kde by mohlo hroziť nebezpečenstvo počas prác.


V  nasledujúcom týždni plánujú areál parku dočisťovať a pripravovať pre zhotoviteľa revitalizácie zelene. Tieto práce sa týkajú nie len mestských pozemkov, ale aj pozemkov patriacich Železniciam SR.

Mesto upozorňuje vodičov, že kvôli prácam bude čiastočne obmedzené aj parkovisko pri Penzióne pri parku.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín