Mesto Trenčín získa finančnú podporu pri projekte revitalizácie Parku M. R. štefánika


Foto: Mesto Trenčín získa finančnú podporu pri projekte revitalizácie Parku M. R. štefánika Foto: trencin.sk

Trenčín dostane finančný príspevok na obnovu zelene v meste a revitalizáciu parku. Vo výzve Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020 uspelo Mesto Trenčín s projektom Zelené pľúca mesta - Revitalizácia Parku M. R. Štefánika.

„Z maximálne možného počtu bodov získal tento projekt maximum. Pre Trenčín to znamená zisk nenávratného finančného príspevku vo výške 398 853, 99 eur. Revitalizácia zelene v Parku M. R. Štefánika sa uskutoční ešte v tomto roku. Dotkne sa celej plochy - aj územia vo vlastníctve mesta i plôch v majetku Železníc SR,“ informovalo mesto Trenčín.

Mesto plánuje v parku presvetliť jeho spodnú etáž asanáciou krov, ošetriť vzácne druhy drevín, odstrániť tie, ktoré sú poškodené a doplniť nové. Rovnako plánuje vymeniť krátkoveké drviny za dlhoveké a rozšíriť druhové zastúpenia.


Park farebne oživia kvitnúce dreviny, kvetinové plochy a čiastočná regenerácia trávnikových plôch. Projekt zahŕňa aj doplnenie protihlukovej izolácie od vedenia železničného a dopravného ťahu.

Mesto chce v tomto roku rovnako stihnúť aj rekonštrukciu hlavného chodníka v parku, ktorú bude financovať zo svojho rozpočtu. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Trenčín