Študenti SOŠ OaS v Púchove bodovali na veľtrhu Danubius Gastro, získali viacero zlatých medailí


Foto: Študenti SOŠ OaS v Púchove bodovali na veľtrhu Danubius Gastro, získali viacero zlatých medailí
Galéria: 16 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Koncom januára 2018 sa konal v bratislavskej Inchebe veľtrh gastronómie a cestovného ruchu Danubius Gatro s viacerými celoslovenskými súťažami.

Slovenský zväz kuchárov a cukrárov si v rámci podujatia pripravil už 19. ročník súťažnej výstavy s názvom Poézia v gastronómii, v rámci ktorej sa predviedli aj žiačky prvého, druhého a nadstavbového ročníka Strednej odbornej školy Obchodu a služieb v Púchove.

[photo]370[photo]

V kategórii Cukrárska artistika junior sa stali absolútnymi víťazmi študenti Gabriela Miškechová a Kornélia Tichá so svojou súťažnou prácou S láskou k prírode. Domov si odniesli zlatú medailu. V kategórii Cukrár junior získala zlato Alena Pažitná za prácu Štyri ročné obdobia. Aj do tretice putovala najcennejšia medaila do Púchova. Súťažná práca Dar pre kráľovnú Alžbetu II vyniesla zlato študentkám Veronike Fukovej a Karin Juhaniakovej.

Študentky odborne pripravovala majsterka odborného výcviku Jozefína Zaukolcová, dlhoročná členka Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov nedávno ocenená Rádom prezidenta SZKC a Rádom sv. Vavrinca. 


„Ďalším sprievodným programom bola barmanská súťaž Master Cup 77 2018 kategória junior.  Žiačka III. ročníka, študijný odbor čašník servírka, Adriána Magočová v súťažnej v kategórii Junior -  Modern mixológy, namixovala absolútne najlepší chuťový drink a získala cenu, ktorej súčasťou je aj výherný šek na prehliadku Nestville parku pre celú triedu. Žiačku pripravovala majsterka odborného výcviku Anna Ciesarová,“ uviedla pedagogička Ludmila Hamšíková zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Púchove.

[photo]378[photo]

Bratislavské výstavisko preverilo súťažiacich nielen v príprave najchutnejšieho bratislavského rožka. Okrem neho patrilo k disciplínam medové cesto či top výrobok.

Zmerať sily so súťažiacimi zo Slovenska, Maďarska a Česka si do priestorov Incheby prišli aj študenti Strednej odbornej školy v Pruskom v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Študentky 2.C triedy Andrea Kučerová a Julianna Poláková pod vedením pedagogičky školy Eriky Staňovej získali ocenenie za stvárnenie témy Valentín.         
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj