PREHĽAD: Ako sa dostať na festival Pohoda v pohodlí vlakom, autobusom či autom?


Foto: PREHĽAD: Ako sa dostať na festival Pohoda v pohodlí vlakom, autobusom či autom? Foto: facebook/Pohoda festival

Už o desať dní vypukne na trenčianskom letisku 26. ročník festivalu Pohoda, na ktorý sa už tradične chystajú desaťtisíce nadšencov alternatívnej hudby a kultúry. Pripravili sme pre vás súhrn najdôležitejších informácií a rád o tom, ako sa čo najpohodlnejšie dopraviť na najväčší hudobný festival na Slovensku. 

Organizátori sa tento rok výnimočne rozhodli otvoriť pre návštevníkov brány areálu už v stredu 5. júla 2023 o 16:00 hod., čiže deň pred oficiálnym začiatkom programu. Mnohé cesty v okolí Trenčína sú totiž v týchto týždňoch uzavreté, čo bude spôsobovať zvýšenú dopravnú záťaž. 

Zistili sme, že v stredu je sviatok a povedali sme si, že keď otvoríme už v stredu, ľudia budú môcť prísť skôr a možno menej komplikovane, nakoľko nebude špička ani klasická doprava, ako počas pracovného týždňa. Rozhodli sme sa, že otvoríme parkovisko aj obe stanové mestečká,“ povedal pre portál Aktuality.sk Ondrej Poláček z produkcie festivalu. Pre tých, ktorí sa rozhodnú využiť túto možnosť bude v stanových mestečkách pripravený menší program, nápojové centrá, gastro a sociálne zariadenia. 


Špeciálne autobusy a kyvadlová doprava

Rýchle a pohodlné spojenie s hlavným mestom Bratislavou a mnohými ďalšími mestami na Slovensku je tento rok zabezpečené špeciálnymi autobusmi. Tie dovezú návštevníkov až priamo k bránam festivalu. Časový harmonogram a možnosť zakúpiť lístky sú k dispozícii na stránke dopravcu Slovak Lines - www.busnapohodu.sk

Hostia, ktorí sa chcú na festival dopraviť vlakom môžu tento rok využiť niektoré z pravidelných vlakových spojení ZSSK. Z vlakovej stanice v Trenčíne sa o ich plynulý presun do areálu postará kyvadlová doprava. 


Na Pohodu vlastným autom

Príslušníci Policajného zboru Trenčianskeho kraja budú aj tento rok v rámci verejných komunikácií a na dotknutých križovatkách dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí festivalu. Informovala o tom hovorkyňa trenčianskej polície Katarína Kuzmová. 

Vodiči smerujúci zo západného Slovenska, čiže z Bratislavského a Nitrianskeho kraja, budú smerovaní do križovatky D1 Lúka (exit 95), následne po ceste II/507 do Trenčianskych Stankoviec a nakoniec po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce. 

Vodiči prichádzajúci zo Žilinského kraja, z východného Slovenska, zo severného Česka, Moravy a Poľska budú smerovaní do križovatky D1 Nové Mesto nad Váhom (exit 106), potom po cestách II/515 a II/507 do Trenčianskych Stankoviec a následne po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce. 

Vodiči smerujúci zo stredného Slovenska a južného Slovenska sú smerovaní po ceste prvej triedy I/9 a nakoniec do obce Veľké  Bierovce.  

Parkovisko v areáli festivalu sa pre návštevníkov otvára už v stredu  5. júla 2023 o 18:00 hod. a bude otvorené až do nedele 9. júla 2023 - 20:00 hod. „V prípade že idete na Pohodu autom, zaplňte v ňom čo najviac miest,“ vyzývajú organizátori na oficiálnom webe Pohody. Návštevníkom odporúčajú využiť aplikácie na zdieľanie dopravy, taktiež plánujú onedlho spustiť vlastnú na to určenú aktivitu Spolu na Pohodu.


Prečítajte si viac: