Ponáhľal sa na dovolenku, skončil v policajnej cele. Mladý vodič jazdil hneď z rána pod vplyvom alkoholu


Foto: Ponáhľal sa na dovolenku, skončil v policajnej cele. Mladý vodič jazdil hneď z rána pod vplyvom alkoholu Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

V rukách policajtov z Diaľničného oddelenia Policajného zboru Trenčín skončil ďalší nezodpovedný vodič, ktorý svojou rýchlosťou ohrozoval okolie. Na diaľnici D1 v smere na Bratislavu mu namerali rýchlosť 149 kilometrov za hodinu. Informovala o tom na sociálnom médiu Facebook polícia príslušného kraja.

Osobný automobil značky BMW zastavili v katastri obce Trenčín. Po kontrole dokladov vodiča čakala dychová skúška, ktorá v ranných hodinách krátko po 9:25 hod. skončila s hodnotou 1,38 promile alkoholu v dychu. Po 20 minútach sa navýšila na 1,44 promile.

Vodič na svoju obhajobu uviedol, že deň predtým požil alkohol, pričom si myslel, že na ďalší deň už nenafúka. Nebezpečnou rýchlosťou jazdil z dôvodu, že sa ponáhľal na letisko, odkiaľ mal odletieť na dovolenku. Polícia mu na mieste odobrala vodičský preukaz, pričom namiesto dovolenky ho čakal pobyt v cele policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol 30-ročný vodič obvinený z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Spisový materiál s návrhom na podanie žaloby bol odovzdaný prokurátorovi.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu