FOTO: Dlho očakávané otvorenie vnútrobloku Pádivec v Trenčíne sa stalo realitou


FOTO: Dlho očakávané otvorenie vnútrobloku Pádivec v Trenčíne sa stalo realitou
Galéria: 12 fotiek
Foto: trencin.sk

Mesto Trenčín v utorok (7. mája) avizovalo otvorenie vynoveného vnútrobloku Pádivec. Objavíte tam herné prvky pre deti, športové možnosti pre tínedžerov, mobiliár pre staršiu generáciu či priestor pre prírodovednú výučbu detí okolitých materských škôl.

Aktuálne zostávajú ešte niektoré plochy ohradené, aby mala tráva šancu podrásť... Vo vnútrobloku Pádivec sme vysadili 37 stromov, 62 viackmenných kríkov, 155 krov, 6 popínavých rastlín, ale aj vyše 43 800 trvaliek a 1 060 cibuľovín. Trávnik sa bude zelenať na 4 102 metroch štvorcových,“ uviedlo mesto na svojom webe.


Vnútroblok je rozdelený na viacero zón:

  • záhradka,
  • voda,
  • pre najmenších,
  • zvuk,
  • adrenalín,
  • teen.

Hlavnou témou pri tvorbe vnútrobloku bol hmyz, čo sa pretavilo do tvarov spevnených plôch, herných prvkov, mobiliáru, osvetlenia aj zelene. Niektoré z pôvodných herných prvkov boli repasované, a tak sa predĺžila ich životnosť.

Osvetlenia vo vnútrobloku sme obnovili a rozšírili. Na základe podnetov občanov sme na niektorých svietidlách v blízkosti bytoviek utlmili svietivosť. Hmyzie domčeky, domčeky pre ježkov, vtáčie búdky, vtáčie hniezda a kŕmidlo pre veveričky môžu ľudia využiť na prikrmovanie zvieratiek a tým si uvedomovali ich prítomnosť v mestskom prostredí,“ dodalo mesto.

Na realizáciu tohto projektu mesto získalo finančný príspevok 860-tisíc eur, zvyšok doplatilo mesto zo svojho rozpočtu. Celkovo šlo o investíciu za približne 940-tisíc eur. Projekt bol rozdelený na stavebné práce (vyše 285-tisíc eur), herné prvky a mobiliár (480-tisíc eur), výsadba zelene (cca 172-tisíc eur).
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu