V lese našli mínu, v podkroví náboje - počas týždňa zasahovali pyrotechnici v TSK už dvakrát


Foto: V lese našli mínu, v podkroví náboje - počas týždňa zasahovali pyrotechnici v TSK už dvakrát Foto: KR PZ Trenčín

Počas tohto týždňa zaznamenali v Trenčianskom kraji 2 prípady, kedy sa našlo niekoľko kusov vojenskej munície v okrese Bánovce nad Bebravou a tiež v okrese Trenčín. V oboch prípadoch museli na mieste zasahovať pyrotechnici, ktorí muníciu zabezpečili a previezli do skladov.

Našiel muníciu v podkroví rodinného domu

V utorok, 26. júna, počas rekonštrukcie strechy rodinného domu našiel 46-ročný muž v podkroví neznámu muníciu. Na miesto privolali policajného pyrotechnika, ktorý zistil, že sa jedná o 71 kusov pechotných nábojov 7,62x54R MOSIN z obdobia 2. svetovej vojny do pušky MOSIN NAGAN.

Miesto nálezu opakovane prezreli, aby sa uistili, že sa tam nenachádza žiadna ďalšia munícia, či podozrivý predmet. Pyrotechnik náboje zaistil a previezol do skladu munície, kde ich následne bezpečne zlikvidujú.  

Delostreleckú mínu našli v lesnom poraste v okr. Trenčín

V stredu, 27. júna, našiel 23-ročný muž za obcou Chocholná Velčice v lesnom poraste neznámu muníciu. Nález ihneď oznámil a na miesto privolali aj policajného pyrotechnika. Ten potvrdil, že v lesnom poraste našli delostreleckú mínu rumunskej výroby, ktorá tiež pochádza z obdobia 2. svetovej vojny.

Aj v tomto prípade pyrotechnik muníciu zaistil a bezpečne ju previezli do muničných skladov na likvidáciu.

Polícia opäť upozorňuje nálezcov munície, aby vždy privolali odborníkov a nechali ju ležať tam, kde ju našli. Aj po dlhom čase môže byť nájdená munícia schopná výbuchu, čo predstavuje možné riziko. V prípade nálezu kontaktujte políciu na linke 158.  


Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Trenčín