Podporte projekt Vŕbového arboréta v Trenčíne, stačí zaň hlasovať v súťaži Krajšie Slovensko


Foto: Podporte projekt Vŕbového arboréta v Trenčíne, stačí zaň hlasovať v súťaži Krajšie Slovensko Foto: Mesto Trenčín

Projekt „Vŕbové arborétum s náučným chodníkom“, ktorý pripravilo OZ Pre prírodu môžete podporiť v súťaži Krajšie Slovensko. Ak projekt uspeje, môže získať fianančnú podporu 1 500 eur na jeho realizáciu. Podmienkou k výhre je získať najvyší počet hlasov spomedzi 4 projektov na Západnom Slovensku.

V súťaži môže každý hlasovať za projekt len raz. Hlasovanie prebieha na stránke súťaže krajsieslovensko.sk od 1. marca do 30. apríla 2018 o 23:59. V hlasovacom formulári treba vyplniť číslo projektu (náš trenčiansky projekt má číslo 3), za ktorý chceme hlasovať a svoju emailovú adresu.

Pozor, počas celej doby hlasovania môže každý z nás podporiť skvelý trenčiansky projekt s číslom 3 len raz. 

V rámci projektu chce o.z. Pre prírodu na pravom brehu Váhu v okolí nového železničného mosta obnoviť zeleň a založiť prvé Vŕbové arborétum v Trenčianskom kraji. Plánujú tam vysadiť 30 stromov, kvetinovú lúku a vybudovať 200 m dlhý bezbariérový chodník z recyklovaných paliet.

Areál arboréta doplnia o atraktívne oázy pre vzdelávanie detí - vŕbový tunel, štrkovú záhradu pre výučbu umenia, lezeckú vežu so šmýkačkou, úkryty pre zvieratá, hmyzí hotel a vtáčie kŕmidlá.


Cieľom projektu je zároveň vznik ENVIRO učebne na podporu vzdelávania detí už od predškolského veku.


Výsledky hlasovania budú zverejnené na stránke www.krajsieslovensko.sk najneskôr 14. mája 2018.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín