Mesto Trenčín v petícii za opravu divadelnej sály v Posádkovom klube pokračuje až do 5. marca


Foto: Mesto Trenčín v petícii za opravu divadelnej sály v Posádkovom klube pokračuje až do 5. marca Foto: trencin.sk

Už do 6. februára 2018 sa Trenčania zapájajú svojimi podpismi do petície, ktorou žiadajú Ministerstvo obrany SR o prijatie opatrení na opravu divadelnej sály v Posádkovom klube (ODA).

„Niekoľko mesiacov sa nevieme dopracovať k jednoduchej a konkrétnej informácii, kedy a či vôbec ministerstvo obrany svoje priestory, ktoré využívali organizátori väčších podujatí a široká trenčianska verejnosť, opraví,“ povedal Rychard Rybníček, pimátor mesta Trenčín.

Petícia teda pokračuje v zbieraní podpisov až do 5. marca 2018.

Napriek mediálnym informáciám o tom, že financie na opravu sály sa našli, mesto Trenčín informuje, že zatiaľ nedisponuje oficiálnou informáciou z Ministerstva obrany SR, ktorá by to potvrdzovala. Petičná akcia teda pokračuje. Divadelná sála je zatvorená od jesene 2016 a tak je výrazne obmedzený komfort produkovania kultúry v Trenčíne. 


„Posledné dva roky sme boli nútení ísť do menších priestorov Hviezdy. Na rozsah festivalu a počet jeho návštevníkov sú tie priestory nedostačujúce. Je ťažké organizovať niečo, keď nevieme, v akých priestoroch nakoniec budeme,“ hovorí jeden z organizátorov filmového festivalu HoryZonty Jaroslav Dutka.

„Trenčania kedysi prišli o historickú časť mesta s tým, že tu bude stáť jeden krásny moderný stánok, ktorý budú mať všetci k dispozícii. Dnes tento moloch stojí uprostred mesta a my ho nemôžeme využívať a začíname byť z toho nervózni,“ tvrdí Zuzana Mišáková, riaditeľka Mestského divadla Trenčín.

Petičný hárok aj ďalšie informácie o petícii nájdete na stránke odapretrencin.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín