Materské školy na Šafárikovej a Opatovskej už prerábajú, zatvorené budú až počas letných prázdnin


Foto: Materské školy na Šafárikovej a Opatovskej už prerábajú, zatvorené budú až počas letných prázdnin Foto: Mesto Trenčín

Mesto získalo nenávratný finančný príspevok takmer 2 milióny eur na obnovu škôlok v Trenčíne. V areáloch MŠ, Šafárikova a MŠ, Opatovská už začali s prvými prácami na celkovej obnove oboch škôlok.

Koncom roka 2016 uspel Trenčín vo výzve na zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov. Materské školy čaká zateplenie obvodového a strešného plášťa, nové okná, modernizácia vykurovania, osvetlenia i vzduchotechniky. Vo verejnej súťaži vyhral v oboch prípadoch rovnaký zhotoviteľ, spoločnosť Adifex, a.s.

Práce na MŠ, Šafáriková budú mať hodnotu necelých 1 milión 46 tisíc eur a na MŠ, Opatovská takmer 767 tisíc eur. 

Ukončenie prác je naplánované na júl 2018. Celkovo by mali teda trvať 6 mesiacov. Obe škôlky ostávajú počas školského roka v prevádzke, pričom deti vždy rozmiestnia do ostatných priestorov. Počas letných prázdnin budú ale škôlky zatvorené. Po dohode s rodičmi budú deti umiestnené v iných predškolských zariadeniach a v septembri sa zase vrátia do svojich škôlok.

Viaceré škôlky, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín už prešli menšími aj väčšími rekonštrukciami. Mesto postupne obnovuje aj hracie prvky v areáli škôlok. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín