Aj v Trenčíne bude prebiehať štatistický prieskum o ekonomickej situácii domácností v eurozóne


Foto: Aj v Trenčíne bude prebiehať štatistický prieskum o ekonomickej situácii domácností v eurozóne Foto: ilustračná - iprieskum.sk

Od 1. februára do 31. apríla 2018 sa uskutoční vo vybraných obciach a mestách Slovenska prieskum, ktorého  cieľom je získať údaje o súčasnej štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností, teda o ekonomickej situácii domácností v eurozóne.

Prieskum sa uskutoční aj v Trenčíne. Celkovo sa do prieskumu zapojí 150 obcí a 2 090 vybraných domácností.

V období od 1. februára do 31. apríla 2018 navštívi poverený zamestnanec Štatistického úradu Slovenskej republiky náhodne vybrané domácnosti aj v Trnave. Mesto prosí občanov o spoluprácu pri vypĺňaní dotazníka. Pracovník je povinný preukázať sa poverením. Pozor si dávajte aj na možných podvodníkov.

„Všetky informácie, ktoré domácnosti poskytnú, budú spracované anonymne a využijú sa výhradne pre štatistické a vedecké analýzy nekomerčného charakteru. So všetkými odpoveďami bude narábané ako s citlivými údajmi. Poverený opytovateľ je povinný preukázať sa služobným preukazom zamestnanca ŠÚ SR a oficiálnym listom podpísaným guvernérom NBS a predsedom ŠÚ SR,“ informuje mesto Trnava.  

Výsledky sa využijú na zabezpečovanie potrieb informačného systému štatistického úradu SR, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií a osobitne na posudzovanie úpravy sumy životného minima.  

 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín