Trenčianska električka odviezla na Troch kráľov takmer 1 000 cestujúcich, teší sa na ďalšie jazdy


Foto: Trenčianska električka odviezla na Troch kráľov takmer 1 000 cestujúcich, teší sa na ďalšie jazdy Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčianska elektrická železnica sa teší z veľkého úspechu. V tomto roku odviezla električka na sviatok troch kráľov takmer 1 000 cestujúcich. Štvrtý ročník tak zahájila s rekordným počtom cestujúcich.

Aj v roku 2018 podporí TSK jazdu električky na trati dlhej 6 km. Tá vedie z Trenčianskej Teplej do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Otvorenie 4. ročníka sa konalo 6. januára. 

„Na prvý odchod električky sme museli nasadiť aj náš autobus, ktorý električku sprevádzal, keďže prišlo naozaj veľké množstvo návštevníkov,“ uviedol Dušan Nosál, riaditeľ TREŽ, n.o.

Tohtoročná prvá jazda prilákala celkovo 959 osôb, čo predstavuje viac ako dvojnásobný nárast oproti minulému roku, kedy sa električkou odviezlo 400 cestujúcich. 

Počasie a možno aj zatvorené obchodné reťazce prilákali na električku množstvo návštevníkov, čo nás veľmi potešilo. Atmosféra bola vynikajúca, deti boli vedomostne zdatné, spoločne aj s ich rodičmi sme diskutovali o rôznych témach. Už sa tešíme na ďalšiu jazdu električky, ktorá sa uskutoční 3. februára 2018 pri príležitosti polročného vysvedčenia,“ doplnil Dušan Nosál.

„Tak ako po minulé roky, sú aj počas roka 2018 naplánované obľúbené tematické jazdy električky i jej pravidelná letná prevádzka. Všetci ste na zaujímavé, zábavné a poučné jazdy Trenčianskou električkou srdečne vítaní,“ dodáva Trenčiansky samosprávny kraj

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj