Bezpečnosť je na prvom mieste, pod Skalkou pribudol osvetlený priechod pre chodcov a nové zastávky


Foto: Bezpečnosť je na prvom mieste, pod Skalkou pribudol osvetlený priechod pre chodcov a nové zastávky Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Skalka nad Váhom je najstarším pútnickým miestom na Slovensku. Ročne sem prichádza veľa pútnikov zo Slovenska a tiež zo zahraničia. Návštevníci i obyvatelia sa v tomto roku môžu tešiť z bezpečnejšej cesty. 

Medzi obcou Zamarovce a Skalkou pribudli nové autobusové zastávky a osvetlený priechod pre chodcov. Zvýšiť bezpečnosť na tomto mieste sa podarilo aj vďaka spolupráci Trenčianskeho samosprávneho kraja a Rímskokatolíckej cirkvi. 

Úsek pod kláštorom Veľká Skalka bol vyhodnotený ako nebezpečný, preto sa TSK rozhodol investovať do nových opatrení. Celková suma bezpečnostných opatrení presahuje 54 tisíc eur, ktoré pokryli všetky náklady. Teda projektovú dokumentáciu a realizáciu, osadenie nástupísk, chodníkov, dvoch osvetlenách autobusových zastávok a osvetleného priechodu pre chodcov. Investícia, ktorú vložil TSK predstavuje 74% celkovej sumy. 

„Jednou z našich priorít je rozhodne zvyšovanie bezpečnostnej situácie na cestách II. a III. triedy v kraji. K tomu samozrejme patrí osádzanie bezpečnostných prvkov a budovanie nových alebo modernizácia existujúcich priechodov pre chodcov. V tomto trende plánujeme pokračovať aj naďalej,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Bezpečnostné opatrenia potešili aj samotnú obec.

„Pútnické miesto Skalka je atraktívne a jeho návštevnosť stále stúpa. Zastávky a priechod, ktoré vybudoval Trenčiansky samosprávny kraj, vnímam ako veľký prínos najmä z hľadiska bezpečnosti. Myslím, že veľa návštevníkov, ale i domácich ocení tieto zmeny,“ povedal starosta Skalky nad Váhom Anton Horečný.


 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj