POZOR: SHMÚ varuje pred zvýšeným výskytom hmly, viditeľnosť môže byť znížená na 50 až 200 metrov


Foto: POZOR: SHMÚ varuje pred zvýšeným výskytom hmly, viditeľnosť môže byť znížená na 50 až 200 metrov Foto: ilustračná - pixabay.com

SHMÚ vyhlásil na dnes a zajtra, teda 10. až 11. januára 2018, výstrahu 1. stupňa pred hmlou. 
Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred zvýšeným rizikom výskytu hmly a zníženou viditeľnosťou v celom Trenčianskom kraji.

Výstraha platí pre oblasť celého kraja, teda pre okresy Trnava, Galanta, Dunajská streda, Piešťany, Hlohovec, Senica, Skalica. Očakáva sa ojedinelý výskyt hmly s dohľadnosťou na 50 až 200 metrov. 

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Predovšetkým vodiči by mali prispôsobiť svoju jazdu poveternostným podmienkam a dávať väčší pozor na cestách. V tomto období je na určitých miestach zvýšené riziko výskytu zveri na cestách. Hmla v takýchto oblastiach predstavuje o to väčšie riziko. 

Ani chodci by nemali túto výstrahu zanedbať. Pri zníženej viditeľnosti by mali predovšetkým používať reflexné prvky a pri prechode cez cestu dbať na svoju bezpečnosť. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ