Predseda TSK sa stretol s ocenenými športovcami a poďakoval sa im za ich úspechy


Foto: Predseda TSK sa stretol s ocenenými športovcami a poďakoval sa im za ich úspechy Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, Jaroslav Baška, sa pred Vianocami stretol s Majsterkami Európy a sveta v disciplíne fitnes, majsterkou Európy v plávaní a úspešným kanoistom a osobne im zablahoželal k úspechom. Župan sa im tiež poďakoval za reprezentáciu kraja.

Pozvanie predsedu prijali juniorské a detské reprezentantky klubu Fitness Gabrhel. Z majstrovstiev Európy v španielskej Santa Susanne priniesli 4 zlaté medaily a 2 tituly absolútnej majsterky Európy juniorov a žien. Z majstrovstiev sveta v Rumunsku priniesli 2 zlaté, 1 striebornú medailu a titul absolútnej majsterky sveta vo fitnes junioriek. Vo francúzskom Biaritz sa im podarilo vybojovať jedno prvé a jedno druhé miesto na majstrovstvách sveta žien.

Baška privítal aj žiakov Športového gymázia v Trenčíne, ktorí v minulom roku dosiahli výborné športové výsledky na medzinárodnej úrovni. 9 žiakov sa presadilo na majstrovstvách Európy, majstrovstvách sveta a na Európskom olympjskom festivale mládeže.

„Na Športovom gymnáziu máme skvelé podmienky na rozvíjanie talentu i vedomostí. Som na škole veľmi spokojná. S plávaním som začala, keď som mala 11 rokov. Vždy bolo mojím cieľom súperiť s tými najlepšími,“ uviedla Barbora Mikušková, ktorá sa venuje plávaniu. 


Pozvanie trenčianskeho župana prijala aj Zuzana Hrašková, ktorá úspešne reprezentovala v plávaní na Majstrovstvách Európy seniorov v poľskom meste Wroclav, kde skončila na 1. mieste v kategórií na 200m motýlik, na 2. mieste v kategórii 400 m motýlik a na 4. mieste 100 m motýlik.

Zuzana tento rok vytvorila celkovo na ME 7 slovenských rekordov. Spolu s ňou prišli na stretnutie aj Lukáš Kalník (plávanie), Michaela Vrecková (vrh guľou), Petra Hanuliaková (hod oštepom), Lucia Šišoláková (beh na 2000 m cez prekážky), Milan Fraňa (kanoistika), Júlia Hanuliaková (hod oštepom) a Sebastian Cabala (vzpieranie).

„Veľmi si vážim odhodlanie a nadšenie študentov Športového gymnázia pre šport, ktorému sa venujú. Kraj sa snaží každoročne vytvárať a zlepšovať podmienky pre športovcov. Jedným z najväčších projektov je výstavba malej športovej haly pri Športovom gymnáziu. Okrem telocvične tam bude bežecký tunel s doskočiskom a posilňovňa,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj