Cestnú premávku vo Veľkých Uherciach ohrozoval pobehujúci oslík, nevšednú situáciu vyriešila policajná hliadka


Foto: Cestnú premávku vo Veľkých Uherciach ohrozoval pobehujúci oslík, nevšednú situáciu vyriešila policajná hliadka Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Policajti Trenčianskeho kraja zasahovali pri neobvyklom prípade. Na vozovke pri priehrade v obci Veľké Uherce pobehoval bielo zafarbený oslík, ktorý svojim nepredvídateľným správaním ohrozoval cestnú premávku. O zásahu informovala polícia v utorok 9. augusta vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Zatúlané zviera nahlásili vodiči na tiesňovú linku 158. „Policajná hliadka okamžite vyrazila na uvedené miesto, kde sa im osla podarilo odohnať z cesty a následne aj chytiť. Zo služobného vozidla vytiahli ťažné lano, pomocou ktorého ho doviedli späť k jeho majiteľke,” uviedla polícia.

Počas tohto mimoriadneho prípadu našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam a aj samotný osol sa bez poškodenia na zdraví vrátil do bezpečia stajne, kde ho zaviedla šťastná majiteľka. Tú však policajní príslušníci vyzvali na dôslednejšie zabezpečenie zvierat, pretože ich únik a následné potulovanie by mohlo spôsobiť nešťastie.


Prečítajte si viac: