K pytliactvu pribudlo Adamovi obvinenie z nelegálneho ozbrojovania a podozrenie z výroby alkoholu


Foto: K pytliactvu pribudlo Adamovi obvinenie z nelegálneho ozbrojovania a podozrenie z výroby alkoholu
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Začiatkom februára zadržala polícia troch mužov, ktorí bez povolenia ulovili takmer 100-kilovú gravidnú laň kvôli mäsu. U obvineného 57-ročného Adama a jeho 29-ročného syna Lukáša našla polícia nelegálne držané zbrane a strelivo.

Obvinenie voči 57-ročnému mužovi sa ešte rozšírilo o ďalší zločin, a to nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Od poslednej domovej prehliadky, pri ktorej mu polícia zadržala zbrane a strelivo, si zaobstaral ďalšiu nelegálnu zbraň.

„Nemšovskí policajti a taktiež aj kriminalisti z Trenčína mali dôvodné podozrenie, že Adam pokračuje v trestnej činnosti za ktorú mu už bolo vznesené obvinenie. Po predchádzajúcom súhlase  sudcu pre prípravné konanie bol spracovaný ďalší príkaz na domovú prehliadku. Pri nej policajti našli a následne zaistili a zaslali na expertízne skúmanie ďalšiu zbraň, ktorú mal Adam v nelegálnej držbe,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.  

Expertíza potvrdila, že ide o streľbyschopnú zbraň, opakovaciu guľovnicu kalibru 7x64 poskladanú z viacerých modelov opakovacích guľovníc s pripevneným puškohľadom.


[photo]387[photo]

K tomu polícia pridáva podozrenie z ďalšieho trestného činu, a to nedovolenej výroby liehu. Počas domovej prehliadky našli policajti u Adama aj zariadenie na výrobu liehu a takmer 300 litrov podomácky vyrobenej pálenky.

„Policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína 57-ročného Adama obvinil zo zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Okrem toho prebieha vyšetrovanie aj v prípade nepovolenej výroby liehu. Všetok lieh a zariadenie policajti v zmysle zákona zaistili,“ dodáva policajná hovokyňa.

Za nedovolené ozbrojovanie hrozí mužovi v prípade dokázania viny 3 až 8 rokov väzenia. 
Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Trenčín