Polícia zadržala troch mužov za pytliactvo, dvaja sú podozriví aj z nedovoleného ozbrojovania sa


Foto: Polícia zadržala troch mužov za pytliactvo, dvaja sú podozriví aj z nedovoleného ozbrojovania sa
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Polícia vzniesla obvinenie z prečinu pytliactva voči 57-ročnému Adamovi, 29-očnému Lukášovi a 37-ročnému Štefanovi. Otec so synom (Adam a Lukáš) sú okrem toho podozriví zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

„57-ročný Adam spolu so svojim 29-ročným synom Lukášom a ich spoločným 37-ročným známymŠtefanom ulovili v obci Horná Súča- časť Trnávka bez príslušného povolenia dvojročnú, 80 kg laň. Obvinený Adam mal niekoľko krát na laň vystreliť (viď foto) a jeho syn ju mal podrezať s tým, že si laň odvezú domov a spracujú na mäso. Pri tomto im mal pomáhať aj Štefan,“ uvádza Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 

[photo]335[photo]

Ulovenú laň, ktorá bola navyše gravidná, odvliekli obvinení Adam a Štefan do garáže, kde ju zavesili a odrali. Policajti ju našli a zaistili počas domovej prehliadky, kedy našli aj rôzne zbrane a strelivo. Ďalej policajti našli 11 kusov parožia jeleňa lesného a už naporciovanú, zatiaľ presne nezistenú lesnú zver.

„Zaistené zbrane a strelivo policajti zaslali na expertízne skúma. Momentálne čakáme na výsledky expertízy. Nevylučujeme, že po vyhotovení znaleckého posudku expertov z KEÚ, odbor kriminalistická balistika sa nerozšíri obvinenie Adamovi a Lukášovi o ďalší trestný čin,“ dodáva hovorkyňa.

Za pytliactvo im hrozí trest odňatia slobody na 2 roky. Za nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami je trest od 3 do 8 rokov.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín