FOTO: Námestie v Bánovciach nad Bebravou zaplnili hasiči. Zmerali si tam sily v náročnej disciplíne


FOTO: Námestie v Bánovciach nad Bebravou zaplnili hasiči. Zmerali si tam sily v náročnej disciplíne
Galéria: 22 fotiek
Foto: HaZZ TN

Na Námestí Ľudovíta Štúra v Bánovciach nad Bebravou sa vo štvrtok dopoludnia uskutočnil II. ročník krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel v Trenčianskom kraji. Informoval o tom Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne. Súťaže sa zúčastnilo šesť družstiev zostavených z jednotlivých okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji doplnené o súťažné družstvo hasičov HZS zo Zlínskeho kraja.


„Vyslobodzovanie osôb pri dopravných nehodách je vysoko špecifická záchranná činnosť, ktorá si vyžaduje nielen dokonalé ovládanie vyslobodzovacieho zariadenia, dôkladné zaistenie vozidla proti možnému pohybu, ale taktiež bezpečné vyslobodenie a transport uviaznutých, zranených osôb z vrakov motorových vozidiel, s následným poskytnutím predlekárskej prvej pomoci,“ ozrejmil M. Petrík s tým, že zasahujúci hasiči musia mať taktiež znalosti v oblasti  vývoja technológií v automobilovom priemysle, alternatívnych pohonov, či informácie o možných nebezpečných látkach.


Úlohou štvorčlenných súťažných družstiev bolo podľa M. Petríka rýchle, bezpečné vyslobodenie zranenej osoby z havarovaného vozidla za použitia hasičskej techniky a vecných prostriedkov hasičskej záchrannej služby. „Súčasťou vyslobodenia zranenej osoby bolo taktiež poskytnutie predlekárskej prvej pomoci a následný transport zraneného na stanované miesto,“ uzavrel M. Petrík.


Víťazom II. ročníka krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel v Trenčianskom kraji sa stali hasiči z Považskej Bystrice, na druhom mieste sa umiestnili hasiči z Partizánskeho a tretie miesto obsadili hasiči z Nového Mesta nad Váhom. Na štvrtom mieste skončili hasiči zo Zlínskeho kraja, hneď za nimi hasiči z Trenčína, Bánoviec nad Bebravou a Prievidze.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: