Park na Kolonke v Púchove sa konečne dočká revitalizácie


Foto: Park na Kolonke v Púchove sa konečne dočká revitalizácie Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Púchovská mestská časť Kolonka je kultúrnou časťou mesta, kde sídli mestské i podnikové inštitúcie. Okrem nich sa tu nachádza park, ktorý charakterizoval gumárenský priemysle. V súčasnosti tu sídli Stredná odborná škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, Fakulta priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka i Centrum sociálnych služieb Kolonka, ktoré tiež zriaďuje TSK.

Medzi budovami škôl a bytov sa stále nachádza park, ktorý je bohužiaľ zanedbaný a zastaralý. V najbližšej dobe sa však dočká obnovenia, aby mohol slúžiť obyvateľom. 

„Projektom “Obnova parku na Kolonke” chceme napomôcť oživeniu študentského života ale i k vytvoreniu priestoru pre stretávanie sa všetkých generácií,“ uviedla riaditeľka SOŠ Púchov Lenka Jancíková.

Projekt našiel financie v rámci Komunitného orgánu VÚB, ktorý prerozdelí 80 000 eur víťazom hlasovania. Okrem samotnej obnovy parku sa revitalizácie dočká aj súsošie, ktoré je súčasťou tohto priestoru. Autorom je akademický sochár Ivan Brečka. Vďaka tomuto projektu vznikne nový priestor pre všetky generácie. 

Okrem iného sa bude nový park využívať aj na hodiny telesnej výchovy. Verejnosť tu nájde miesto na posedenie, oddych a stretávanie sa . „Revitalizáciou parku chceme položiť základ budovania  študentského mestečka “kampusu”, otvoreného všetkým študentom a obyvateľom miestnej časti  Kolonka. S obnovou parku  začneme na jar budúceho roka,“  dodala Lenka Jancíková.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj