V Trenčíne odhalili nelegálnych cudzincov, na Slovensku ich bolo celkovo až 76


Foto: V Trenčíne odhalili nelegálnych cudzincov, na Slovensku ich bolo celkovo až 76 Foto: Prezídium PZ

Počas dvoch dní v uplynulom týždni vykonali policajti celkom v 8 mestách na Slovensku akciu, zameranú na nelegálnu migráciu, pričom našli celkom 76 nelegálnych cudzincov. Do akcie sa zapojili policajti služby hraničnej a cudzineckej polície, poriadkoví i dopravní policajti. Súčinnosť poskytli aj zamestnanci inšpektorátu práce a úradu práce. 

Policajti skontrolovali objekty s predpokladaným výskytom cudzincov, ktorí sa zdržiavajú na území Slovenskej republiky neoprávnene. Boli to napríklad ubytovacie zariadenia, stavby, verejné priestranstvá, ale aj vlaky, autobusy a stanice. Kontrole podrobili tiež osobné a nákladné vozidlá.

Výsledkom tejto akcie bolo administratívne vyhostenie 76 cudzincov, ktorí sa neoprávnene zdržiavali na našom území. Cudzinci pochádzali z krajín:

  • 51 z Ukrajiny
  • 21 zo Srbska
  • 4 z Bieloruska

Okrem Trenčína ich odhalili aj v Trnave, Nitre, Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a v Michalovciach.

Pri podobnej akcii koncom roka policajti odhalili 30 nelegálnych cudzincov v siedmich mestách. S cieľom eliminovať nelegálnu migráciu, neoprávnený pobyt na našom území, či nelegálne zamestnávanie cudzincov, preventívne „námatkové“ akcie bude polícia v súčinnosti s ďalšími partnermi realizovať aj naďalej.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Prezídium PZ