Len 18 ročný František zavraždil bezdomovca, kriminalisti ho vypátrali do 24 hodín


Foto: Len 18 ročný František zavraždil bezdomovca, kriminalisti ho vypátrali do 24 hodín Foto: ilustračné

Novomestským kriminalistom sa podarilo v priebehu 24 hodín vypátrať mladíka, ktorý zavraždil bezdomovca. Len 18 ročný František napadol 49-ročného bezdomovca, ktorý následkom útoku podľahol. „Zo  zločinu „zabitie“ vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva  PZ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 18-ročného Františka z Nového Mesta nad Váhom.  Obvinený v presne nezistenom čase od minulej stredy rána  do štvrtka popoludní (od 23. novembra od 09.00 hodiny do 24. Novembra do 14.30 hodiny  napadol 49-ročného Michala a ten na následky útoku zomrel,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.


Pred vraždou spolu páchateľa aj obeť popíjali, bezdomovec mal chcieť po mladíkovi sex

Ako ďalej spresnila policajná hovorkyňa, mladík bezdomovca poznal. Krátko pred činom spolu popíjali, v dôsledku čoho pravdepodobne došlo ku konfliktu. „Obvinený František od minulej  stredy rána popíjal spolu so 49-ročným Michalom. Poznali sa veľmi dobre, boli dlhoroční kamaráti. Keď prišli spolu do domu na Trenčianskej ulici v Novom Meste nad Váhom, kde sa zdržiavali bezdomovci, malo dôjsť k potýčke. Mali sa začať sa hádať a následne malo dôjsť aj k vzájomnému  fyzickému napádaniu. Vzájomný konflikt mal vzniknúť kvôli sexuálnemu motívu. Michal mal chcieť sex od Františka.  Michal zomrel na následky zranení, ktoré utŕžil po vzájomnej bitke,“ spresnila Antalová.

Obeť zomrela pre krvácanie v lebke. „Nariadená súdna pitva potvrdila cudzie zavinenie. Príčinou smrti  bolo masívne vnutro-lebečné krvácanie. Vo štvrtok popoludní (dňa 24. novembra) bolo na políciu oznámené nález mŕtveho muža. Jednalo sa o 49-ročného Michala, pochádzajúceho z Myjavy, ktorý však niekoľko rokov žil v Novom Meste nad Váhom ako bezdomovec,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Po páchateľovi otrasného skutku začali ihneď pátrať Novomestskí kriminalisti, podarilo sa im ho zaistiť v krátkom čase. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol 18-ročný František obvinený zo zločinu zabitia. Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Za jeho čin mu teraz hrozí trest odňatia slobody až do výšky 8 rokov. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ