Hasiči zasahovali pri požiari v pivničných priestoroch rodinného domu v obci Poriadie, okres Myjava


Foto: Hasiči zasahovali pri požiari v pivničných priestoroch rodinného domu v obci Poriadie, okres Myjava Foto: ilustračná

Hasiči v stredu, 27. júla, zasahovali v obci Poriadie, okres Myjava, kde ráno, krátko po 4:00 vypukol požiar v pivničných priestoroch. Na zásah vyslali troch príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Myjavy s dvomi zásahovými vozidlami.

Po príchode na miesto hasiči zistili, že pivničné priestory zasiahnuté požiarom sú husto zadymené. Majitelia sa nachádzali mimo domu a bez zranení.

hasiči kvôli dymu zasahovali s dýchacími prístrojmi. Dom odpojili od prívodu energií a vnikli do vnútra domu, kde pomocou termovíznej kamery našli centrum požiaru, ktoré začali lokalizovať jedným hasebným prúdom.

„Počas hasebných prác bolo vykonané prirodzené odvetranie postihnutých priestorov, z ktorých bolo po lokalizácii požiaru na voľné priestranstvo postupne vynášené uskladnené palivové drevo. Po likvidácii požiaru, krátko pred pol siedmou ráno, boli pivničné priestory odvetrané pretlakovým ventilátorom a požiarisko opätovne skontrolované termovíznou kamerou. Počas hasebných prác profesionálnym hasičom asistovali aj dvaja členovia z miestnej DHZ Poriadie,“ informovalo Krajské riaditeľstvo HaZZ Trenčín. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR HaZZ Trenčín