Umelecké zoskupenia, hudobné a folklórne skupiny v Trenčianskom kraji sa dočkajú svojej knihy


Foto: Umelecké zoskupenia, hudobné a folklórne skupiny v Trenčianskom kraji sa dočkajú svojej knihy Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj pripravuje novú knižku, v ktorej dostanú priestor na prezentáciu aj rôznorodé umelecké zoskupenia v kraji, ako napríklad folklórne skupiny, dychové hudby, heligonkári či trombitáši.

Trenčiansky samosprávny kraj plánuje v spolupráci s jednotlivými hudobnými zoskupeniami, obcami a mestami v Trenčianskom kraji a so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) vydať knihu o histórii, aktivitách, výnimočnosti hudobných zoskupení a ich oceneniach či účasti na domácich alebo zahraničných festivaloch.

„Ako trenčianskeho župana ma teší, že aj náš kraj sa môže pochváliť množstvom folklórnych, dychových či iných zoskupení, ktoré pôsobia na jeho území. Návštevy letných festivalov či rozličných podujatí počas celého roka nás presvedčili, že sa naozaj máme čím pochváliť a máme čo ukázať. Verím, že aj vydaním takejto knihy podporíme uchovávanie i šírenie tradícií v kraji, k čomu sa Trenčiansky samosprávny kraj hrdo hlási,“ uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Trenčiansky samosprávny kraj sa snaží pomáhať pri zachovávaní folklóru v kraji aj prostredníctvom svojho dotačného systému, v rámci ktorého podporuje organizácie festivalov, nákupy krojov alebo hudobných nástrojov pre skupiny.  

Každé hudobné zoskupenie sa môže dostať na stránky knihy. Stačí vyplniť formulár a poslať ho poštou na adresu TSK, mailom na lenka.kukuckova@tsk.sk alebo osobne na župný úrad na adrese K dolnej stanici 7282/20 A, Trenčín.

Informácie o hudobných zoskupeniach zbiera TSK do konca mája 2018. Knihu plánuje zostaviť do konca tohto roka.
Tešíme sa, že nám pomôžete vytvoriť naozaj vzácnu publikáciu, ktorá bude hrdo prezentovať kultúrne poklady Trenčianskeho kraja.

„Informácie o jednotlivých umeleckých zoskupeniach budú v pripravovanej publikácii uverejnené bezplatne, zaslané rukopisy a podkladové materiály nebude župa honorovať ani vracať autorovi. Vzhľadom na rozsah si tiež župa vyhradzuje právo na úpravu/skrátenie/prípadne neuverejnenie všetkých zaslaných materiálov,“ informuje kraj.

Formulár na prihlásenie nájdete aj na stránke TSK. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj