Pozor na zmeny v parkovaní na parkovisku pri Kolibe, ktoré nastanú od pondelka, 15. januára


Foto: Pozor na zmeny v parkovaní na parkovisku pri Kolibe, ktoré nastanú od pondelka, 15. januára Foto: trencin.sk

Mesto Trenčín upozorňuje, že od 15. januára bude parkovisko pri bývalej reštaurácii Koliba a tiež oproti Mestskej športovej hale a Sokolovni zaradené do pásma F ako dlhodobé. Na parkovisku budú platiť parkovacie karty. 

„Ich držitelia nemusia o rozšírenie územnej platnosti žiadať, tieto typy kariet budú o pásmo F rozšírené automaticky. Karta „Abonent dlhodobé v pásme“ bude aj naďalej platiť iba v jednom pásme, ktoré si pri zakúpení určí žiadateľ,“ informuje mesto. 

Vodiči budú môcť na parkovisku parkovať aj po úhrade jednorazového parkovného v sume 0,60 eur/hod.
  
Parkovné si môžu vodiči kúpiť cez automat, cez SMS, alebo mobilnou platbou. Spoplatnené bude parkovisko počas pracovných dní, od 8:00 do 16:00. 

Parkovisko na Mládežníckej ulici (pri Kolibe) rozšírilo možnosti parkovania v blízkosti centra o 141 miest. Oproti Mestskej športovej hale bude zatiaľ v užívaní iba 22 miest, ďalších 23 stojísk pre autá čaká doasfaltovanie na jar tohto roka. V tejto lokalite sú aj ďalšie možnosti parkovania, a to pri krytej plavárni, kde je 236 parkovacích miest pre osobné automobily a tri miesta pre autobusy. Toto parkovisko zostáva aj po 15. 1. 2018 bezplatné a slúži ako záchytné,“ dodáva mesto Trenčín.  

Okrajom parkoviska pri Kolibe povedie aj cyklotrasa. Jej kompletné doznačenia a napojenie na ďalšie existujúce komunikácie bude doriešené na jar. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: trencin.sk