SOŠ OaS bodovala v súťažiach, žiaci si odniesli 1. a 2. miesta za literatúru, vizáž a účesy


Foto: SOŠ OaS bodovala v súťažiach, žiaci si odniesli 1. a 2. miesta za literatúru, vizáž a účesy
Galéria: 5 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Začiatkom decembra sa vo Verejnej knižnici Michala Rešatku v Trenčíne odovzdávali ocenenia víťazom 25. ročníka Literárnej súťaže Jozefa Zbranského s názvom Studňa sa tajne s dažďom zhovára. 

Súťaže sa zúčastnila aj študentka 4. ročníka SOŠ OaS Alexandra Hoštáková. Za svoju doterajšiu tvorbu a literárny rast si v žánri Poézia odniesla Cenu primátora mesta Trečnín. 

Ocenenia si víťazi prevzali z rúkčlenov poroty a jej predsedu Jaroslava Rezníka. Šikovní súťažiaci si okrem diplomov odniesli aj vecné ceny. Na pamiatku dostal každý zborník súťaže, v ktorom si okrem iného našli žiaci aj svoj víťazný príspevok.

Do tohto jubilejného 25. ročníka súťaže bolo prihlásených viac ako osemdesiat prác. Medzi nimi boli aj práce autorov, ktoré prišli z Česka, Francúzska, Srbska a ďalších krajín.


Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trenčíne bodovala na viacerých decembrových súťažiach.

SOŠ OaS sa zapojila aj do súťaže Zlaté nožnice, ktorá sa konala pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania v Dome kultúry Ružinov. Škola sa na súťaži prezentovala témami Moderný pánsky účes, Víla a Komerčný svadobný účes.

Martin Miškolci, žiak 1. AD triedy si odniesol prvé miesto za svoj Moderný pánsky účes. Štvrtáčka Dáša Žuchová získala druhé miesto za svoje umenie dekoratívnej kozmetiky s témou Víla. Žiačka 2. CD triedy, Nikoleta Bulejková pripravila do súťaže Komerčný svadobný účes. 

„Aj táto súťaž potvrdila, že remeslo má zlaté dno a že mladý stredoškolák pri troche chuti, vášne a nadšenia pre svoje budúce povolanie dokáže prostredníctvom svojich rúk vytvoriť z človeka pôsobivo krásnu bytosť,“ povedala riaditeľka školy na margo úspechov žiakov. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj