Trenčiansky kraj dokončuje úpravy ďalších priechodov pre chodcov, chce zvýšiť bezpečnosť na cestách


Foto: Trenčiansky kraj dokončuje úpravy ďalších priechodov pre chodcov, chce zvýšiť bezpečnosť na cestách Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj aj v roku 2017 pokračoval vo zvyšovaní bezpečnosti na priechodoch pre chodcov na cestách II. a III. triedy. 

V tomto roku župa vykonala rozsiahlejšie úpravy priechodov pre chodcov. V súčasnosti  sú úpravy zrealizované na 14 priechodoch a na ďalších 4 sa  práce pomaly ukončijú. Medzi prvé  priechody pre chodcov, na ktorých bola zvýšená bezpečnosť, patria priechody v Zamarovciach, Čachticiach, Častkovciach a Lednických Rovniach.

„Na všetkých upravovaných priechodoch je vybudované osvetlenie priechodu, obnova vodorovného dopravného značenia, výmena zvislého dopravného značenia za nové na retroreflexnom podklade pre lepšiu viditeľnosť vo večerných hodinách. V Nitrianskom Rudne je osvetlenie priechodu zvýraznené aj reflexnými gombíkmi, osadenými priamo do vozovky na zvýšenie bezpečnosti chodcov,“ uviedol riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš. 

V minulom roku boli úpravy zamerané na zvýšenie bezpečnosti. V tomto roku vša ide o komplexnejšie riešenie, ktoré si vyžadovalo vypracovanie projektovej dokumentácie. Konkrétne priechody, ktoré bolo potrebné opraviť boli vybrané na základe fyzickej obhliadky. 

Okrem spomínaných obcí sa úprav tento rok dočkali aj priechody v Nitrianskom Rudne, Trenčianskych Tepliciach, Rybanoch, Hrabovke, Myjave a Trenčianskych Stankovciach. Celková hodnota úprav dosiahne na takmer 150 tis. eur bez DPH.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj