Aj v Prievidzi sa slávili tradičné slovenské fašiangy, na posedení sa zúčastnili aj zástupcovia TSK


Foto: Aj v Prievidzi sa slávili tradičné slovenské fašiangy, na posedení sa zúčastnili aj zástupcovia TSK
Galéria: 10 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Aj v Trenčianskom kraji bol víkend bohatý na fašiangovú zábavu. Mestá, obce a združenia mali počas víkendu plné ruky práce s oslavami, zabíjačkami a pochovávaním basy.

Túto možnosť využili aj v obciach Dolná Poruba, Omšenie a Ladce, kde na fašiangy zavítal aj trenčiansky župan Jaroslav Baška.

„Fašiangy sú dlhoročná tradícia, ktorá nejakým spôsobom charakterizuje nás Slovákov. Zavítal som do viacerých obcí v Trenčianskom kraji, kde som mal možnosť vidieť ako sa ľudia dobre zabávajú. Ďakujem všetkým, ktorí fašiangy pre občanov pripravili, pretože to nie je jednoduché. Ja si z detstva na fašiangy spomínam veľmi dobre, vždy po obci išiel sprievod masiek a panovala skvelá zábava,“ uvádza Jaroslav Baška.  

[photo]357[photo]

Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých č. 1 Prievidza si pripravila pre svojich členov Fašiangové posedenie. Občianske združenie zdravotne postihnutých funguje už viac ako 30 rokov. Na fašiangovom posedení boli okrem trenčianskeho župana prítomní aj poslanci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja Richard Takáč, Jozef Stopka a Mohamed Hemza.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj