Zástupcov Európskej komisie a samospráv kraja rokovali o rozvoji a budúcnosti oblasti hornej Nitry


Foto: Zástupcov Európskej komisie a samospráv kraja rokovali o rozvoji a budúcnosti oblasti hornej Nitry Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

V pondelok, 5. februára, sa v priestoroch krajského úradu konalo rokovanie s názvom „Príprava na prechod od uhlia“. Zástupcovia Európskej komisie, vlády, samospráv a súkromného sektora tak hovorili o transformácii a následnom rozvoji hornej Nitry.

Európsku komisiu reprezentoval jej podpredseda Maroš Šefčovič, vládu Slovenskej republiky Peter Pellegrini, Zbor poradcov predsedu vlády predseda Vladimír Faič. Trenčiansky samosprávny kraj zastupoval župan Jaroslav Baška.

Oblasť hornej Nitry má v účasnosti prívlastok baníckej oblasti. Keďže na ťažobný priemysel je tu naviazaných viac ako 7500 pracovných miest, región je nevyhnutné po všetkých stránkach pripraviť na zmenu priemyslu. S tým je neodkladne spojená potreba kvalitnej infraštruktúry, ako aj zvýšenie atraktivity regiónu pre investorov ako tvorcov nových pracovných príležitostí.
Prítomní zástupcovia na rokovaní hľadali odpovede na otázky o budúcnosti regiónu hornej Nitry. 
Riešenia, ku ktorým pracovné skupiny postupne dospejú, by mali byť prispôsobené na mieru tomuto regiónu. Dôležité je nájsť konkrétne východiská, ktoré by mali byť nosnými piliermi pre spracovanie akčného plánu.

Župan Jaroslav Baška pripomenul predovšetkým nevyhnutnosť položenia si otázky, ako v tomto regióne vytvoriť nové pracovné miesta a akým novým projektom dať s týmto cieľom priestor na realizáciu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj